Foto: facebook.com/Einstein 2.0 - UHS Awareness

Zatiaľ sa však nedá určiť, či bude aj rovnako inteligentné, ako slávny vedec.

Dievčatko totiž k Einsteinovi prirovnávajú kvôli jeho vlasom. Trpí totiž syndrómom neučesateľných vlasov. Rovnakým syndrómom trpel údajne aj vedec, ktorý sa nepreslávil len intelektom a teóriami v oblasti vedy, ale aj vyplazeným jazykom a neskrotiteľnou hrivou vlasov.

Syndróm je nesmierne vzácny a na svete ním trpí len približne sto ľudí. Našťastie, nijak nebolí, prejavuje sa len tým, že jedinec má na hlave doslova vrabčie hniezdo. Vlasy sú pevné, lesklé a jasné a nech by ste urobili čokoľvek, jednoducho sa nedajú učesať. Týmto syndrómom trpí aj 17 mesačná Taylor McGovan. Jej rodičia Cara a Tom sa spočiatku snažili urobiť všetko možné aj nemožné, aby jej hrivu skrotili, uspieť sa im však nepodarilo.

Foto: Facebook.com (@BabyEinstein2.0)

Napokon rodičia márnu snahu učesať dievčatko vzdali. Taylor je nesmierne rozkošná napriek zvláštnemu syndrómu a jej mama vraví, že na ceste do potravín sa zastavia najmenej desaťkrát. Dievčatko totiž púta pohľady zvedavých ľudí a tí sa radi pýtajú. Našťastie, väčšina ľudí reaguje pozitívne, nájdu sa však aj takí, ktorí majú nepríjemné komentáre. Pýtajú sa napríklad, či Taylor strčila prsty do zástrčky, či jej takto vlasy zničili rodičia nejakými prípravkami, alebo či nemajú v rodine černocha.

Rodičia si však zvykli aj na toto, jej jedinečný vzhľad milujú a nemenili by ho za nič na svete. Dokonca jej dali prezývku „Einstein 2.0“. Hovorí sa totiž, že aj on trpel syndrómom neučesateľných vlasov. Keď sa však Taylor narodila, rodičia si mysleli, že je len obyčajným dieťaťom. Spočiatku nemala na hlave takmer žiadne vlasy, až v piatich mesiacoch jej začali rásť v odstávajúcich divokých chumáčoch. Dúfali, že s trochou vody a hrebeňom dosiahnu, že vlasy dievčatka spľasnú. Keď zistili, že voda vôbec neúčinkuje a o pár minút sú vlasy opäť v pôvodnom stave, vyskúšali rôzne gély, spreje a množstvo iných prípravkov, aj tie sa však minuli účinku.

Napokon sa rozhodli, že ju príjmu takú, aká je. Naučili sa dokonca jej jedinečný vzhľad využiť tým správnym spôsobom a na Halloween Taylor prezliekli za Einsteina. Jej mama Cara sa vyjadrila, že dievčatko nemá rado, keď má vlásky zapletené, alebo inak prichytené, rozhodli sa preto, že im ponechajú absolútnu voľnosť.

Syndróm neučesateľných vlasov je spôsobený mutáciou na génoch DI3, TGM3 a TCHH. To spôsobuje zmenu v štruktúre bielkoviny, ktorá dáva vlasom tvar a silu. Vlasy takéhoto človeka nemajú v priereze bežný tvar, ale tvar trojuholníka či obličky. Taylor túto mutáciu zdedila od oboch svojich rodičov, Tom aj Cara sú však len prenášačmi a ich vlasy sú obyčajné.

Rodičia malej Taylor hovoria, že vlasy dokonale dopĺňajú jej osobnosť. Je totiž energická, večne usmiata a pripomína také malé slniečko.

Pozri aj: Je chytrejšia ako Einstein, no aj tak ju vyhodili zo školy. Marilyn vos Savant je žena s najvyšším IQ na svete

stories.swns
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy