eternal-expat.com

Cestovanie je naozaj skvelá záležitosť, no častokrát nás odrádzajú práve predražené veci. Jedná sa o cestovné lístky, jedlo a hotely. Samozrejme, že aj napriek tomu sú spôsoby, ako sa dá cestovať a žiť na miestach aj za oveľa lacnejšie peniaze. Jedným z nich je aj tzv. housesitting.

Cestovanie. To je tá záľuba, ktorá spája tisíce ľudí po celom svete. Ísť do inej krajiny, spoznať jej kultúru, zistiť ako tam žijú ľudia, ako vyzerá ich bežný deň, čo najčastejšie kupujú, ochutnať typické jedlá, napiť sa typických nápojov, spoznať kultúrne a historické pamiatky či obdivovať krásnu prírodu uprostred národných parkov. Aj to je len zlomok toho, prečo cestovanie láka takmer každého. Vďaka tomu sa totiž dokážeme vymaniť zo stereotypu, ktorého máme v živote už dosť. Síce všetko toto je krásne, no predsa je tu jeden faktor, ktorý naše cestovanie výrazne ovplyvňuje. Jedná sa o peniaze. Na cestovanie potrebujeme peniaze a to najmä na našu prepravu z miesta na miesto, jedlo a hlavne na rôzne hotely alebo motely. Jedno dievča však dokazuje, že prespávať sa dá aj za lacnejšie peniaze a môže to robiť prakticky každý.

Blogerka Laura vystupuje v internetovom svete pod menom Eternal Expat. Na svojom blogu ukazuje ľuďom, že na to aby ste cestovali, nemusíte byť milionári. Pred šiestimi rokmi si toto dievča zbalilo do ruksaku len to najnutnejšie, kúpila si jednosmernú letenku na Nový Zéland a začala úplne nový život. Ako čas plynul, Laura stihla žiť v mnohých ďalších krajinách a práve s týmito zážitkami sa delí s čitateľmi na blogu. Sú to zážitky, rady a tipy pre všetkých, ktorých láka cestovanie, no možno nevedia ako na to, aby popri tom neutratili celý svoj majetok.

External Expat
External Expat

Jednou z možností, ktorú momentálne vo svete využíva naozaj veľa ľudí, ako cestovať a neplatiť nekonečne veľké sumy za hotelové izby, je takzvaný housesitting, ktorý sa teší najväčšej obľube práve v Európe a v Severnej Amerike. O čo ide? V skutočnosti to funguje tak, že ak chce ísť niekto na dovolenku, no má nejaké domáce zvieratko, musí túto situáciu vyriešiť. Ak ľudia nemajú kde nechať svojho miláčika, ako napríklad mačku, psa, zajaca, koňa, alebo niekedy aj sliepky, tak sa zaregistrujú na stránkach ako napríklad Trusted Housesitters či iných, ktoré fungujú práve na tomto princípe. Ich cieľ je nájsť láskavého a veselého milovníka zvierat, ktorý príde a bude sa o ich zvieratko za ten čas, kým oni budú preč, starať. Ponuky na stráženie sú rôzne. Od niekoľkých dní až dokonca po celý rok. Vedeli by ste si to predstaviť? Celý rok by ste žili na inom mieste a zaplatili by ste len minimum.

Ak máte radi zvieratká, táto možnosť ako precestovať svet je presne stvorená pre vás. Môžete spoznávať nové krajiny, pozrieť sa na miesta, ktoré ste vždy chceli vidieť a vašou jedinou povinnosťou bude ranné venčenie psov či kŕmenie iných stvorení. Taktiež je to dobrá alternatíva pre tých, ktorí nechcú byť len obyčajnými turistami, ale chcú sa viac priblížiť k domácim. Takto môžte skončiť aj na miestach, o ktorých ste si nikdy nemysleli, že ich navštívite. Na írskom vidieku, prímestskej Kalifornii, v typickom kanadskom zrube, v plážovom domčeku v Costa Rice alebo nejakom alpskom lyžiarskom stredisku.

eternal-expat.com
eternal-expat.com

Laura za šesť týždňov strávených v Európe zaplatila okolo 115 eur, čo v prepočítaní na noci výjde zhruba iba 2,5 eur za jednu noc. V ktorom hosteli by vám dali takúto cenu? Jediné za čo sa platí, je zvyčajne členské na týchto stránkach.

Okrem už spomínanej stránky, sú tu ešte podobné, ktoré poskytujú rovnaké služby. Napríklad House Carers (ktorá je viac zameraná na Európu), Mind My House, Nomador, Luxury Housesitters a mnohé ďalšie, vďaka ktorým si môžte svoj výlet poriadne užiť a zároveň veľa neplatiť.

interez.sk (Alexandra Geletová), eternal-expat.com
Uložiť článok

Najnovšie články