@radiantbambi

Ivana Gallasová / / Série
Vitiligo je choroba, ktorá sa vyznačuje nedostatkom kožného farbiva na niektorých častiach tela, ktoré následne zanecháva biele. Ľudia s touto chorobou to väčšinou nemajú v živote ľahké, no dievča menom Ash Soto si z ostatných nerobí ťažkú hlavu a svoje škvrny na tele dennodenne premieňa na niečo nádherné.

To, že má vitiligo jej oznámili, keď mala len 12 rokov. Ako hocijaké dievča v jej veku aj Ash to trápilo, najmä keď sa jej malé dievčatko spýtalo, či sa osprchovala v bielidle. Keď sa choroba začala rozširovať, hanbila sa za svoju pokožku viac a viac. Ako teenagerka veľmi trpela veď už iba nosenie krátkych rukávov, ktoré je pre iných bežné, bolo pre ňu výzvou. Teraz má 21 a za svoju kožu sa nielenže nehanbí, ale hrdo ju vystavuje na obdiv.

@radiantbambi

„Nikdy som si neuvedomila aké je moje vitiligo krásne, kým som  ho neobtiahla čiernou fixkou.“

@radiantbambi

„Naozaj mi pomáha, keď zvýrazním rôzne farby mojej pokožky.“

@radiantbambi

Nepoužíva už len čiernu fixku, ale snaží sa premeniť svoje telo na naozaj rôzne umelecké kúsky. Keď obtiahla svoje škvrny prvýkrát uvedomila si, že vyzerajú ako mapa sveta.

@radiantbambi

Ako sama povedala, plánuje v tom pokračovať aj naďalej.

@radiantbambi

„Čo iní považujú za nedokonalosť, ja pretváram na niečo krásne.“

@radiantbambi

„Núti ich to akceptovať ma viac než predtým.“

@radiantbambi

Keď bola ešte dieťa, dávala si malé výzvy, ako vyjsť von v krátkych rukávoch.

@radiantbambi

„Dúfam, že tým inšpirujem aj iných, ktorí trpia.“

@radiantbambi

Nikto nie je dokonalý a každý z nás sa snaží niečo prekonať. Ľudia ako Ash sú inšpiráciou nielen pre ľudí trpiacich vitiligom, ale pre každého, kto sa necíti dobre vo svojej koži. Napriek tomu, že táto choroba nie je liečiteľná, nielen že sa s ňou zmierila ale naučila sa ju milovať, a to je inšpirácia pre nás všetkých.

Pozri aj: Ostrá kritika. Nike za predstavenie športového hidžábu pre moslimské športovkyne čelí útokom hejterov

interez.sk (Ivana G.), boredpanda.com


Komentovať (0)