diply.com

Lucia Mužlová / / Život bez cukru
Zoznámte sa so Shan Cooper, ktorá je zanietená pre zdravý životný štýl. Jej 13-mesačná dcérka Grace začala hneď po materskom mlieku papať len mäso,...

Zoznámte sa so Shan Cooper, ktorá je zanietená pre zdravý životný štýl. Jej 13-mesačná dcérka Grace začala hneď po materskom mlieku papať len mäso, zeleninu a ovocie. Vzhľadom k jedálničku, ktorý majú v rodine zaužívaný, Grace ochorela len jeden jedinýkrát a nebolo to nič vážne. Myslím si, že je to celkom pôsobivé a verím, že aj správne. Ak by ste sa o živote bez cukru chceli dočítať viac, články nájdete tu.

Shan za svoj život zozbierala mnoho poznatkov, čo sa týka nielen stravy, ale aj cvičenia, no nepovažuje sa za odborníka. Riadi sa zdravým rozumom. Zúčastnila sa mnohých seminárov, stretla sa s odborníkmi a dokonca si urobila aj certifikát v oblasti zdravej výživy. Paleo stravu, alebo ak chcete diétu, považuje za jednu z najlepších a podľa všetkého má takáto strava veľký vplyv na imunitný systém a naše zdravie.

paleo1
MyFoodReligion

Shan taktiež spustila kurzy varenia a svoje triedy plné „študentov“ učí, ako správne pripraviť rôzne jedlá, ktoré uspokoja vaše telo aj dušu a navyše sú výživné a prospešné.

paleo2
MyFoodReligion

Najobľúbenejším kúskom zeleniny malej Grace je brokolica. Je to možno nezvyčajné a verím, že mnohé mamičky len ťažko nahovoria svoje deti na brokolicu, či špenát. Skúste sa zamyslieť, prečo to tak asi je.

paleo3
MyFoodReligion

Grace je zdravé bábätko, ktoré sa nebojí do ručičky chytiť mäso aj s kosťou. Jej strava pozostáva z najmä kvalitných surovín ako sú vajíčka, mäso, ryby, zelenina a ovocie. Paleo strava je viac-menej založená na tom, že človek sa snaží jesť ako „pračlovek“, kde sa neprijímajú žiadne už spracované potraviny.

paleo4
MyFoodReligion

Áno, je to veľa varenia a hľadania tých správnych potravín, to vám môžem povedať z vlastnej skúsenosti. Skúste sa však pozrieť na to, čo je lepšie. Odbaviť dieťa brumíkom a jogurtom, alebo stráviť 15 minút v kuchyni a pripraviť mu „homemade“ výživu z ovocia a zeleniny?

paleo5
MyFoodReligion

Shan sa rozhodla pre paleo práve kvôli tomu, že trpela mnohými alergiami na potraviny. Odkedy si všetko pripravuje sama, nemá žiadne zdravotné problémy. Po rokoch na tejto „diéte“ sa rozhodla, že to bude vhodná cesta aj pre jej dcéru.

paleo6
MyFoodReligion

Samozrejme, že neskor nebude Shan svojej dcére nič zakazovať a nechce ju ani naveky kontrolovať. Keď bude na nejakej narodeninovej oslave u kamarátky, môže si dať kúsok torty. Je ale rozdiel zjesť 5 koláčov a všelijaké iné „dobroty“, ako sa vedieť kontrolovať a dať si naozaj len jeden kúsok. Nechce byť tou matkou, ktorá bude prísne vyberať, čo jesť a čo nejesť. Do budúcna budú spolu robiť také kompromisy, aby to vyhovovalo hlavne malej Grace a ona sama sa bude môcť rozhodnúť, čo je pre ňu vhodné a čo nie.

paleo7
MyFoodReligion

Ja im držím palce a verím, že keď rodičia vedú svoje deti k zdravému životnému štýlu, prejaví sa to aj neskôr v ich životoch. Veď my sme vzorom pre naše deti a mali by sme im ísť príkladom. Keď budeme deti kŕmiť veľkým množstvom sladkostí, hádam si len nemyslíme, že za nami prídu a budú chcieť zrazu čerstvú zeleninu a kvalitné mäso. Samé od seba neprídu na to, že nemusia chodiť do supermarketov a hypermarketov, že čerstvé potraviny zoženú aj niekde inde. Skúste sa nad tým aspoň zamyslieť. Našťastie, podľa predchádzajúcich reakcií na podobné články som si utvorila názor, že mnoho mamičiek, ale aj oteckov, je už uvedomelých a snažia sa niečo zmeniť. Myslím si, že je to úctyhodné. Ako ste na tom vy? Snažíte sa svoje deti viesť k tomu, aby sa stravovali zdravšie? Väčšinou nám to prekazia starí rodičia, ktorí vnúčatá chcú rozmaznávať, ale nemajte im to za zlé. Ak je to len párkrát do mesiaca, nie je to žiadna tragédia, aj keď…Komentovať (0)