boredpanda.com

IconSpeak je užitočné tričko s potlačou, na ktorej sa nachádza 40 univerzálnych obrázkov.

Je to ideálny spôsob, ako sa dohovoriť v krajine, kde sa rozpráva vám cudzím jazykom. Stačí len ukázať na obrázok, použiť „ruky a nohy“ a takýmto spôsobom sa snažiť objasniť, čo vlastne potrebujete. Skvelý nápad pre všetkých nadšencov cestovania. Ako toto tričko vlastne vzniklo? Viaže sa k nemu tento príbeh.

„Mnohokrát sme boli konfrontovaní tým, že neovládame jazyk danej krajiny. Museli sme na papier, mapu, či dokonca hlinu kresliť symboly a obrázky, aby sme sa s druhou stranou pochopili,“ vysvetľujú George, Steven a Florian. „Mysleli sme si, že by bolo skvelé mať vždy so sebou univerzálnu sadu obrázkov, vďaka ktorým by to ľudia rýchlejšie pochopili a uľahčilo by to „komunikáciu“. Nakoniec sme na poznámkový blok nakreslili ikony, ktoré sú veľkým prínosom pre nás, no aj pre všetkých ostatných ľudí, ktorí to potrebujú pri svojich cestách.“

Ako mať univerzálne ikony vždy pri sebe? Na papieri je to nepraktické, môžete ho rýchlo stratiť alebo zašpiniť. Tričká sú ideálnou voľbou. Presvedčte sa sami.

ikony1
boredpanda.com
ikony2
boredpanda.com
ikony3
boredpanda.com
ikony4
boredpanda.com
ikony5
boredpanda.com
ikony6
boredpanda.com
ikony7
boredpanda.com
ikony8
boredpanda.com
ikony9
boredpanda.com

Čo hovoríte na tento nápad? Ocitli ste sa niekedy v situácii, keď ste zažili jazykovú bariéru? Dajte nám vedieť v komentároch.

Príbehy
0
Komentovať (0)