Boredom Therapy

Michal Blaško / / Planéta Zem
Čo myslíte, že budete robiť vo svojich 60. rokoch? Väčšina ľudí si predstavuje pokojný život s menšou záhradkou, filmami, knihami, vnúčatami a poznávacími výletmi....

Čo myslíte, že budete robiť vo svojich 60. rokoch? Väčšina ľudí si predstavuje pokojný život s menšou záhradkou, filmami, knihami, vnúčatami a poznávacími výletmi. Niektorí ľudia si však dôchodok predstavujú úplne inak. Rozmýšľajú nad bláznivými nápadmi, na ktorých realizáciu nemali čas počas života. Toto bol aj prípad Annie Edson Taylor, o ktorej bude tento článok. 

V roku 1901 sa 63 ročná Annie rozhodla, že spraví niečo, čo dovtedy ešte nikto nikdy nespravil. Stala sa prvým človekom, ktorý prešiel cez Niagarské vodopády iba v sude. Zobrala sud a povedala si, že je vhodný čas na zoskok z výšky 53 metrov iba v sude.

Boredom Therapy
Boredom Therapy

Narodila sa do rodiny s ôsmymi deťmi a otca stratila vo veľmi mladom veku. Potom, čo sa stala učiteľkou, stratila v krátkom čase aj manžela a dieťa. Snažila sa živiť mnoho rokov sama, no stalo sa to veľkým problémom.

Boredom Therapy
Boredom Therapy

Dospela však k záveru, že jedinou možnosťou, ako sa dostať k nejakým financiám, je spôsobiť senzáciu veľkých rozmerov.

Boredom Therapy
Boredom Therapy

Stretla sa s agentom Frankom Russellom, ktorý jej pomáhal vybaviť povolenie na zoskok z vodopádov. Úradníci však boli skeptickí, pretože predchádzajúce pokusy viedli, ako inak, ku smrti.

Boredom Therapy
Boredom Therapy

Úradníci najprv testovali jej sud. Pokusným králikom sa bohužiaľ stalo mačiatko, ktoré bolo spoločne s mäkkým matracom (aby sa jej pri otrasoch nič nestalo) umiestnené do sudu a spustené dole Niagarskými vodopádmi. Na počudovanie, mačiatku sa nestalo vôbec nič. Tým pádom úradníci zoskok povolili a na rade bola Annie.

Boredom Therapy
Boredom Therapy

Už pred samotným zoskokom sa stal tento plán senzáciou a vznikali tisícky kresieb, ktoré znázorňovali Annie v sude či pri páde z vodopádov. Drevený sud bol vysoký 1,4 metra, okolo ktorého boli upevnené kovové obruče aby sa pri páde či náraze úplne nerozbil. Na spodku suda sa nachádzalo aj čerpadlo, ktoré malo vyčerpávať prebytočnú vodu zo suda, aby sa Annie neutopila.Komentovať (0)