Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

18. júna sa v severnej Číne konal veľmi náročný maratón, ktorý trval celkovo 7 dní, počas ktorých museli bežci prekonať až 250 kilometrov nehostinnej púšte v hrozných podmienkach.

To, čo sa na tomto podujatí udialo tento rok, však prináša úsmev na tvári celému svetu. Počas druhého dňa sa tam totiž, bohvie odkiaľ, priplietlo maličké šteňa, ktoré okamžite začalo prenasledovať svojho najväčšieho favorita, škótskeho bežca menom Dion Leonard. “Myslel som si, že si so mnou len chvíľu pobeží, no nakoniec v ten deň prešiel so mnou cieľovou čiarou po 37 kilometroch behu“. Psík bol skutočne neodbytný a nový kamarát sa mu zjavne veľmi zapáčil, keď bol ochotný bežať po piesku v neustálom vetre takú veľkú vzdialenosť. Nakoniec malý psík, ktorého Dion pomenoval tématicky Gobi, prekonal spolu so škótskym závodníkom cieľovú čiaru aj v posledný deň. Napriek mnohým ťažkostiam a dlhým vybavovačkám sa Dion Leonard rozhodol, že si Gobiho vezme so sebou domov do Škótska. Neuveriteľné, že celoživotné priateľstvá môžu vzniknúť aj na tak odľahlom mieste, ako je púšť Gobi.

boredpanda.com
boredpanda.com
0
Komentovať (0)