artofmanliness.com

koso / / LifeHacking
V minulom článku sme si ukázali, ako si treba vybrať dokonalý oblek. Už viete, ako si treba vybrať a zaviazať kravatu. Dnes sa dozvieme,...

V minulom článku sme si ukázali, ako si treba vybrať dokonalý oblek. Už viete, ako si treba vybrať a zaviazať kravatu. Dnes sa dozvieme, ako si vybrať správnu veľkosť obleku.

Väčšina ľudí nosí obleky príliš veľké. Aký je ten váš? Prečítajte si článok a skontrolujte. Ak ešte oblek nemáte, nasledovné znalosti by sa vám mohli dobre hodiť pri jeho kúpe. Ako vám oblek padne závisí na správnej veľkosti a štýlu strihu.

Ako vyzerá správna veľkosť

artofmanliness.com
artofmanliness.com

Sami vidíte, že je to poriadny rozdiel. Ak nechcete dopadnúť ako pán vpravo, čítajte ďalej.

Ramená

Pokiaľ vám oblek v ramenách nesedí, nebude vám sedieť ani nič ostatné. Aby vám sedel oblek v  ramenách je veľmi podstatné, pretože sa to nedá upraviť (alebo veľmi ťažko a nie lacno). Radšej hľadajte ďalej.

artofmanliness.com
artofmanliness.com

Hruď

Keď si budete skúšať oblek, nezabudnite si zapnúť gombík. Musíte zistiť, či vás sako dobre obopína.  Ak vám spodok saka vytvára „sukňu“ alebo sa vám zalamuje v hrudi, je vám malé. Ak to na vás visí a nevytvára sa vám požadovaný tvar okolo pása alebo cítite značnú medzeru medzi gombíkom a telom, je vám to príliš veľké (skúste si dať päsť medzi brucho a gombík, ak je medzera väčšia, je to veľké).  Keď si zapnete gombík nemali by sa vám tvoriť značné záhyby okolo gombíka. Pri skúšaní nezabudnite stáť rovno, vystretý. Krajčír vám vie do istej miery zúžiť sako v páse, rozšíriť ale asi ťažko.

artofmanliness.com
artofmanliness.com


Komentovať (0)