Ľudský mozog je neuveriteľný orgán, najdokonalejší v celej živočíšnej ríši. Mnohokrát nás ale prekvapí. Prečítajte si triky ako môžete prekvapiť vy jeho. Privoďte si...

Ľudský mozog je neuveriteľný orgán, najdokonalejší v celej živočíšnej ríši. Mnohokrát nás ale prekvapí. Prečítajte si triky ako môžete prekvapiť vy jeho.

Privoďte si prirodzené halucinácie

Zapnite si stály hluk (tón jednej frekvencie), ľahnite si na chrbát a oči si zakryte niečím bielim (napr. rozrezanou ping pongovou loptičkou na polovicu). Zapáľte si červenené svetlo, ako filter možno použiť farebný papier. Tieto podmienky spôsobujú úplné zmätenie mozgu. Výsledkom by mali byť farebné alebo tvarové halucinácie.

mozog (2)

Oklamte bolesť 

Určite sa vám už stalo, že ste sa porezali alebo oškreli, ale bolesť ste necítili. Na to, že ste sa zranili ste prišli až keď ste uvideli ranu a krv. Vedci dokázali, že mnohokrát je bolesť len psychická reakcia na to, že viete, že ste sa zranili. Ako teda oklamať mozog? Jeden trik existuje, aj keď nie je práve praktický. Použite ďalekohľad, ale naopak. Obraz bude zmenšený a Vy teda pocítite menej bolesti.

mozog (4)

Ako oklamať svoj sluch

Znova je potrebné mať pri sebe pár dobrých kamošov. Jediná pomôcka k tomuto triku je niekoľko dutých rúrok. Rúrku do ktorej bude hovoriť človek stojaci pri Vašej ľavej ruke si priložte k svojmu pravému uchu a naopak. Vzniká dokonalá ilúzia, keď hlas kamaráta počujete úplne z inej strany, ako naozaj stojí.

mozog (5)

0
Uložiť článok
Komentovať