Ilustračná foto: archív TASR

15- ročný tínedžer už čelí obvineniu.

Polícia obvinila 15-ročného chlapca, ktorý úmyselne polial horľavou látkou vetrovku 11-ročného chlapca a pomocou zápaliek ju následne zapálil.

TASR o tom informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová s tým, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou začal trestné stíhanie pre zločin ublíženia na zdraví spáchaného v štádiu pokusu, ku ktorému došlo v nedeľu (17. 1.) predpoludním v blízkosti jedného z rodinných domov v obci Poša.

Začali mu horieť aj vlasy

V PRÍPADE PODPÁLENIA 11 ROČNÉHO CHLAPCA BOLO VZNESENÉ OBVINENIE

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Prešovský kraj Utorok 19. januára 2021

Následkom tohto nerozvážneho konania podľa slov Ligdayovej došlo k vzplanutiu vetrovky a vlasov mladšieho chlapca. Chlapcovi začali horieť aj vlasy. Starší z chlapcov bol zadržaný a obmedzený na osobnej slobode. Vyšetrovateľ mu na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie z uvedeného zločinu a 15-ročný mladík je tak v súčasnosti stíhaný na slobode. „Zákon pri tomto zločine stanovuje pre páchateľa trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, vzhľadom na vek obvineného pôjde o polovičnú trestnú sadzbu,“ dodala hovorkyňa.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )