Foto: pixabay

Plánujete cestu do zahraničia? Predtým, ako tam vôbec vyrazíte si rozmyslite, čo budete piť. Nie všade sa totižto dá piť voda z vodovodu.

Cestovanie je v mnohých smeroch úžasné. Vďaka nemu sa môžete naučiť neskutočne veľa informácií a zaujímavostí, zlepšiť si svoje jazykové schopnosti a osamostatniť sa. Pri cestovaní do iných krajín však netreba zabúdať ani na menšie detaily, ako napríklad na pitnú vodu. 

Ak ste pri plánovaní svojej budúcej dovolenky alebo výletu nerozmýšľali nad tým, čo budete piť, teraz je na to správny čas. U nás je veľmi jednoduché vziať pohár, otočiť vodovodným kohútikom a napiť sa, no nie všade to takto funguje. Existujú totižto krajiny, v ktorých by ste vodu z vodovodu piť nemali.

globehunters.ca

Netreba sa však začať hneď strachovať. Globehunters v spolupráci s Centers for Disease Control (CDC) prednedávnom zverejnili veľmi nápomocné mapy, ktoré sú rozdelené na krajiny, kde piť vodu môžete a naopak, tam kde piť vodu nemôžete alebo by ste nemali.

Celkovo existuje 187 krajín, v ktorých by ste sa mali vyhýbať pitiu vody z vodovodu, pretože nemusí byť pre vaše telo dobrá. Globehunters sa vyjadrili, že voda na týchto miestach nie je nebezpečná, no nemusí byť dobrá pre vaše zdravie.

Krajiny, v ktorých môžete piť vodu z vodovodu

globehunters.ca

Medzi krajiny, v ktorých je voda z vodovodu vhodná na pitie sa radia najmä krajiny z Európy, Severnej Ameriky, Austrálie a pár krajín z Ázie.

Krajiny, v ktorých by ste sa mali pitiu vody z vodovodu vyhnúť

globehunters.ca

Medzi krajiny, v ktorých by ste sa mali vyhnúť pitiu vody z vodovodu sa radia najmä krajiny zo Strednej a Južnej Ameriky, Afriky a zo skoro celej Ázie.

Predtým ako sa vydáte na cestu do neznámych krajín by ste si mali tieto mapy lepšie pozrieť, aby ste sa vyhli nejakým menším či väčším problémom.

thisisinsider.com

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články