reddit.com(Bezzleford)

V Európe to už dlhšie vrie. Hlásime sa k otvorenosti a tolerancii, no príliv migrantov nás všetkých poriadne rozhodil. Ste zvedaví, ako je na tom so znášanlivosťou naše milované Slovensko?

Ak si chcete zachovať dobrú mienku o spoločnosti, v ktorej žijeme, tak radšej tento článok nečítajte. Dozviete sa totiž to v ňom nemilé veci. Názory na príliv imigrantov do EÚ sa z času na čas menia, no vyzerá to tak (že v niektorých) krajinách sa zhovievavosť končí tam, kde by cudzinec mal zasiahnuť do rodinného života. Aj preto vznikli otázky. Boli by ste vyrovnaní s tým, keby vaše dieťa chodilo s príslušníkom inej náboženskej či etnickej skupiny? Celkový pohľad na výsledky určite vyrazí dych aj vám.

Rasizmus a xenofóbia. Tak sa zdá, že nič nové pod slnkom. Krajiny, ktoré sa len okrajovo stretávajú s inou kultúrou, majú najviac výhrad pri vzťahu ich dieťaťa s cudzincom. Možno za to môže fakt, že akosi sa bojíme všetkého nepoznaného. A bohužiaľ Slovensko, ako aj „bratia Česi,“ majú stále k tolerancii poriadne ďaleko. V našich krajinách je žiaľbohu silne zakorenený rasizmus.

Poďme sa trošku pozrieť do štatistiky. V roku 2015 Európska komisia položila ľuďom z 28. európskych krajín pomerne jednoduchú otázku. Zaujímalo ich, či by ľudia boli „v pohode“ s tým, keby ich dieťa chodilo s cudzincom. Užívateľ Bezzleford na sociálnej sieti Reddit vytvoril  zo súhrnnej správy veľmi zaujímavé mapy, ktoré ukazujú, ako na tom sme. A možno nám pri pohľade na mapy nepríde dvakrát do smiechu. Veď pozrite sa sami.

Bezzleford
Bezzleford
Bezzleford
Bezzleford

Myslíme, že výsledky tejto (smutnej) štatistiky skutočne stoja za zamyslenie, však?

Pozri aj: Keď uvidíte tieto mapy, už nikdy sa nebudete pozerať na Slovensko tak, ako predtým

boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)