Michal Blaško / / LifeHacking
Študenti, veď to poznáte. Nie vždy je čas sa učiť na každú hodinu. A keď sa ten čas hoci aj nájde, nie vždy máme...

Študenti, veď to poznáte. Nie vždy je čas sa učiť na každú hodinu. A keď sa ten čas hoci aj nájde, nie vždy máme tú správnu náladu a chuť na to, aby sme sa to učili. Najjednoduchšia cesta je ťahák. Študenti ich robia rôznymi spôsobmi, umiestňujú ich na rôzne miesta, ktoré by nás niekedy ani vo sne nenapadli, že to môže fungovať. A ono to teda funguje! Určite ste nie jeden z týchto ťahákov aj vy sami využili v škole, a ak náhodou nie, možno si nájdete ďalší spôsob, ako prekabátiť vyučujúceho. 

tahaky5

Začneme klasickými ťahákmi. Kto si ešte nikdy nenapísal pred písomkou niečo na ruku, hádam ani študent nie je. Má to však jednu nevýhodu. Ruka sa vám počas písomky od stresu spotí a čitateľnosť sa výrazne znižuje. A okrem toho, je to ľahko prekuknuteľné.

tahaky20

Ďalší klasický spôsob. Napísať si ťahák proste na lavicu a už sa iba modliť, aby vás učiteľ nepresadil alebo ho nenašiel. V tomto prípade je plusom mať zničenú a popísanú lavicu.

tahaky4

Takýto ťahák si naozaj nevieme predstaviť v skutočnosti. Už to niekto skúšal?

tahaky9

Ťahák v ruke môže byť veľmi efektívny, ak ho dokážeme naozaj dobre využiť. Najdôležitejšia vec je pozerať sa do ruky, keď sa vyučujúci pozerá von oknom.

tahaky8

Aj takto sa dá. Ruka však musí nehybne ležať na lavici, čo väčšinou nevyzerá veľmi prirodzene.

tahaky11

Toto je asi najväčšia klasika. Keď ide okolo vyučujúci, stačí dať nohy dokopy a nikto si ničoho nevšimne. Musíte však mať dobrý zrak, alebo zvoliť trochu väčší font. Po písomke, v tomto prípade, väčšinou každého z nás bolí hlava z toľkého hľadenia si medzi nohy.

tahaky12

A čo tak vreckovka na lavici?

tahaky3

Toto vyzerá veľmi dobre. Stačí si na papier napísať nevedené fakty, pripnúť ho zo spodku lavice pripináčikom. Keď na to príde, jednoducho ho otočíš a čerpáš.

tahaky10

Matematika, písomka. A prečo nevyužiť kalkulačku?

tahaky18

Dievčatá majú veľkú výhodu. Počas príjemných jarných či letných teplôt, no niekedy aj v zime, si stačí ťahák strčiť proste pod sukňu. Veď ktorý vyučujúci by mal tú odvahu hľadať ťahák práve tam?

tahaky6

Jednoducho sa dá využiť aj obal na okuliare.

tahaky7

A teraz trochu kreatívnejšie ťaháky. Zloženie minerálky? Omyl! Je to ťahák.

tahaky16

A ďalšie využitie fľaše počas písomky. Zvnútra etikety…

tahaky17

No a ťahák sa dá nalepiť aj na pero. Len to treba spraviť tak, aby to nebolo veľmi viditeľné.

tahaky13

Tí, ktorí bez ťahákov nevedia žiť, je tu toto pero, ktorého písmo vidno jedine pod ultrafialovým svetlom. Nuž dá sa vynájsť rôznymi spôsobmi..

tahaky

A čo tento prsteň?

tahaky15

Jeden človek sedí na písomke, druhý mu diktuje učivo rovno do ucha. Skvelé nie? No až kým si to niekto nevšimne…

tahaky14

Viete o tom, že na ťaháky sa vyrábajú aj špeciálne pomôcky? Napríklad tieto hodinky. Nahráte si do nich text, a keď ide okolo učiteľ, jednoducho ich prepnete na čas.

tahaky19

Novodobý ťahák dnešného študenta. Každý ho tam má. Pre istotu.

Tak čo, ktorý z nich využijete na najbližšej písomke? Alebo sa konečne začneme všetci dôkladne učiť? 

0
Komentovať (0)