Michal Blaško / / Série
Také niečo, ako väzenie niekedy vôbec neexistovalo a keď už hej, tak to väzenie bolo vedené úplne inou formou, ako v dnešnej dobe. Niekedy bolo...

Také niečo, ako väzenie niekedy vôbec neexistovalo a keď už hej, tak to väzenie bolo vedené úplne inou formou, ako v dnešnej dobe. Niekedy bolo bežné, že za krádež odsekli človeku ruku, či hlavu. Vymýšľali sa rôzne techniky mučenia a popráv, ktoré sa používali na zločincoch, vrahoch či čarodejníkoch. V dnešnej dobe si ich nevieme predstaviť ani v najhorších predstavách, no niekedy boli na dennom poriadku. 

mucenie

Táto technika pozostáva z takzvanej vidličky, ktorá mala na oboch stranách hroty. Bola pripevnená o krk, a hroty sa dotýkau hrude a krku, aby mučiaci nemohol zohnúť hlavu do normálnej polohy. Toto zariadenie nosil po dobu niekoľkých týždňov a niekedy bol dokonca zavesený hlavou dole s týmto zariadením na krku.

mucenie2

Predstavte si, že vás pripútajú, na brucho vám dajú klietku s divými potkanmi a na klietku dajú horúce uhlíky. Potkany sa kvôli strachu z horúčavy budú snažiť prehrýzť von. Asi tušíte, čo bude nasledovať…

mucenie3

Táto technika bola využívaná v 15. storočí v Ríme. Obeť bola nútená sedieť na ostrej tyči, ktorú postupne dvíhali do výšky. Mučiaci bol po čase prepichnutý tyčou a zomieral na nej aj niekoľko dní.

mucenie4

Táto technika spočívala v pripevnení tohto obojku na krk obete. Ostne sa mučiacemu zarezávali do krku po dobu niekoľko týždňov. Ten počas tohto obdobia nemohol jesť, piť a dokonca ani spať.Komentovať (0)