Tí najlepší slovenskí umelci na festivale Uprising, ktorých by ste si mali zaznačiť do svojho line-upu

Advertisements

Do najväčšej reggae udalosti roka na Slovensku ostávajú už len necelé tri týždne. Uprising reggae festival sa tento rok poriadne vyšvihol a fanúšikom reggae, hip-hopu, či elektroniky prinesie bohatú zmes kvalitnej muziky. Do Bratislavy zavítajú 26.-27.augusta mená ako Alboroise, Nneka, The Congos, Modestep, Kabaka Pyramid a mnohé ďalšie. Nebudú však chýbať ani intepreti zo Slovenska. Na koho z domácej scény sa môžeme na deviatom ročníku Uprising reggae festivalu tešiť?

Medial Banana

Keď sa povie slovenské reggae, takmer každému na myseľ skočia práve títo chalani. Ani na tohtoročnom ročníku Uprisingu preto Medial Banana nemôžu chýbať. Banáni po svojom výlete na Jamajke určite donesú na Zlaté piesky obrovské množstvo veselej energie. Na Uprisingu vám predstavia svoj najnovší album Rockin’ It, ale celkom určite zahrajú aj svoje staršie klasiky. Kto ich nechce zmeškať, nech si za uši napíše: Medial Banana – sobota, 15.00, hlavný stage!

N3O Akustika

Slovensko a Karibik sú od seba poriadne vzdialené. Túto priepasť však chalani z N3O Akustika akoby vôbec nevnímali. Spájajú nespojiteľné, a to veselé karibské melódie s tradičnou slovenskou ľudovou hudbou. Šikovní muzikanti od Prešova sa na Uprisingu tento rok predstavia v pozmenenej zostave bez Dominika Varholu. Chalani pripravujú nový album a vy sa určite pripravte na piatok o 15.30 na hlavný stage.

Rida Radar, Captayn Freeman & DJ Spliff

Najväčší „ganajman“ a „ganjamág“, mladý chalan z Petržalky, ktorý vystupuje pod menom Rida Radar, sa na hudobnú scénu vyškriabal pomaly, ale celkom isto. Kde je Rida Radar, tam je v poslednom čase aj jeho parťák Captayn Freeman. Táto dvojica prináša svojim fanúšikom zmesku hip-hopu, reggae, trapu a EDM, ktorú si nazvali tématicky „ganja rap“. Na Uprisingu si spolu s nimi na Dancehall stage-i zahrá aj DJ Spliff.

Názov Stavby

Čistychov, Slipo, Hajtkovič, Bacil, DNA a Šegy 100. To je legendárna formácia československého hip-hopu ešte z minulého tisícročia. Partia patrí ku kultovým hudobným zoskupeniam Slovenska a ich skladba Štát ťa núti je považovaná za hymnu slovenského hip-hopu.

Haf & Beyuz

Tomáš Hafner a Beyuz, to je nerozlúčiteľná dvojica, ktorá na deviaty ročník Uprising reggae festival prinesie svoju bláznivú a veselú tvorbu. Na festivale určite zahrajú skladby zo svojho už štvrtého spoločného albumu Opice a Ananásy. Už len z názvu albumu si môžete byť istí, že po koncerte budete odchádzať s úsmevom na tvári.

Gleb

Mladý raper z Bratislavy, ktorý je považovaný za najtalentovanejších raperov Slovenska. S muzikou začal ako 13-ročný, v 16 sa pustil do drum’n’bassu. Na koncertoch mu chrbát kryje DJ-ské duo Hypertrain.  Na Uprisingu si nezahrá po prvý raz a celkom určite to bude minimálna taká šou-ka ako doteraz.

Moja Reč & Komplot

Moja Reč je pomaly kultové hip-hopové duo zložené z raperov Supa a Delik. Už odpradávna hrávajú so živou kapelou s názvom Komplot, ktorá nebude chýbať ani na tohtoročnom Uprisingu. Na Slovenskej hip-hopovej scéne začali ako prví používať vo svojej tvorbe anglické slangové výrazy. Hľadajte ich na hlavnom stage-i v sobotu o 13-tej hodine.

La3no Cubano

Hudobné žánre takmer z celého sveta sústredené do tvorby jedinej kapely. To je La3no Cubano, skupina zložená z talentovaných hudobníkov, ktorí vo svojich skladbách spájajú world music spolu s tradičným slovenským folklórom. Na konte majú aj spoluprácu so skupinou Medial Banana, tak uvidíme, či si pre nás v Arena stage-i pripravia nejaké špeciálne prekvapenie.

Billy Barman

5-násobní víťazi Rádiohláv v najrôznejších kategóriách. Jedna z najpopulárnejších skupín alternatívnej scény Slovenska sa stala netradičným bonusom 9. ročníka Uprising Reggae festivalu. Po vystúpeniach na Pohode, Grape, Rock for People a Colours of Ostrava zavítajú tento rok aj na slnečné Zlaté Piesky.

Ktorého zo slovenských interpretov si na tohtoročnom Uprisingu určite nenecháte ujsť? 

zdroj: interez.sk (Lukáš M.), uprising.skShare on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements