Reprofoto: TASR – František Iván

Viac ako 42.000 žiakov absolvuje v stredu a vo štvrtok Testovanie 9.

Na Testovanie 9, známe aj pod starším názvom „monitor“, ktoré sa uskutoční v stredu a vo štvrtok (7.4.), je prihlásených 42.605 žiakov z 1598 škôl. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Z celkového počtu prihlásených žiakov je 2918 zo 120 gymnázií s osemročným vzdelávacím programom a 133 z ôsmich stredných športových škôl.

Počas stredy budú žiaci písať testy zo slovenského jazyka a literatúry alebo maďarského jazyka a literatúry a matematiky. O deň neskôr budú testy písať žiaci zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a ukrajinského jazyka a literatúry.

Žiaci absolvujú testy v rovnakej štruktúre a s rovnakou časovou dotáciou, ako to bolo v predchádzajúcom období. „Žiaci budú vypĺňať testy, ktoré boli pripravené pre Testovanie 9 2021, ktoré bolo pripravované už po prvej vlne dištančného vzdelávania a preto v plnej miere zohľadňujú jeho dosahy, testy plne rešpektujú vzdelávacie štandardy deklarované v Štátnom vzdelávacom programe,“ uviedli z rezortu školstva.

Zvládli by ste dnešné Testovanie 9 zo slovenčiny?

Úlohy z Testovania 9 boli použité so súhlasom NÚCEM. Riešenia úloh nie sú autorským dielom NÚCEM a NÚCEM nezodpovedá za ich obsah a ani za prípadné chyby. Oficiálne kľúče správnych odpovedí zverejní NÚCEM na svojej webovej stránke nucem.sk.

0
Uložiť článok
Komentovať