foto: Flickr

Michaela / / Série
11-ročné bezbranné dievčatko nemalo na prvý pohľad šancu prežiť vražedný masaker kapitána malej lode. A to nebolo všetko. Terry prežila aj 84 hodín v mori. Prežila, pretože vedela, že nemá inú možnosť.

Osud nám nadelí kadejaké skúšky. No z toho, čo muselo zažiť toto 11-ročné dievčatko, vám určite naskočí husia koža. Terry Jo Duperrault prežila vyvraždenie svojich rodičov i súrodencov, pričom vrah ju nechal napospas moru. Táto skúsenosť ju vôbec nezlomila. Práve naopak. Dnes už dospelá žena zanechala jedinečné svedectvo, ktoré môže byť inšpiráciou pre ostatných. 

Príbeh, ktorý nemá v dejinách obdoby, sa odobral v roku 1961, neďaleko romantických Bahám. Terry si užívala príjemnú, luxusnú dovolenku spolu s rodičmi a dvoma súrodencami. Nikto netušil, že pokojnú plavbu na výletnej jachte Bluebell prežije len malé dievčatko.

Netradičné riešenie finančných problémov

Za všetkým hľadaj ženu, alebo peniaze. V tomto prípade to platí oboje, i keď žena bývalého kapitána leteckých síl JulianaHarveyho v tom bola nevinne. Kapitán mal finančné problémy, ktoré sa rozhodol vyriešiť vraždou svojej manželky Mary Dene. Pred istým časom na ňu uzatvoril výhodnú životnú poistku a zinscenovať nehodu na jachte sa na prvý pohľad zdalo ako maličkosť. Ako to už býva, veci bývajú málokedy také, ako si ich naplánujeme.

Terry Jo Duperrault on raft

Arthur Duperrault, otec malej Terry, započul z kabíny krik. Ihneď sa vybral na pomoc, čo sa mu však stalo osudným. Kapitán Harvey v záchvate paniky zavraždil nielen svoju ženu, ale i Arthura s manželkou Jean. Kapitán nešetril ani deti. Pri krvilačnom vraždení prišiel o život aj Terryn starší 14-ročný brat Brian a 7-ročná sestrička Rene.

„Keď som vyšla na palubu, nevidela som, ako ich zavraždil. Na zemi som našla len telá ležiace v krvi,“ spomína Terry Jo, ktorá nikdy v živote nezabudne na traumatizujúcu udalosť. Vie však, že prežila len preto, aby sa stala svedkom. Aby celému svetu povedala, kto môže za vyvraždenie celej jej rodiny. Behom pár okamihov sa z nej stala úplná sirota.

Zachránilo ju niekoľko drobných náhod

Všetko, čo sa dialo, nasvedčovalo tomu, že dievčatko s takmer stopercentnou pravdepodobnosťou neprežije. Už to, že unikla vraždiacemu kapitánovi, je samo o sebe zázrak. Kapitán chcel potopiť loď, aby sa nikto nedozvedel o tom, čo spôsobil. Dievčatku dal podržať záchranný čln, a na chvíľu vzdialil.  Išiel si zobrať nôž, ktorým by zabil poslednú osobu, ktorá prežila vyvražďovanie. Terry však nestratila duchaprítomnosť. Skočila do vody spolu s plavákom, a tak sa mu dostala z dohľadu. Mala tú výhodu, že vody sa nikdy nebála. Práve naopak. Od mala bola odvážna, vyhľadávala dobrodružstvá a tieto jej vlastnosti jej doslova zachránili život.

Napriek tomu, že vo vode strávila 84 hodín, bola silne podchladená a dehydrovaná, nikdy nepochybovala o tom, že prežije. Náhodne ju objavil dôstojník, ktorého zaujala jedna z mnohých škvŕn na radare. Keď zistili, že objavili živé dievčatko na plaváku, neverili vlastným očiam. Terry ukázala, že túžba žiť je u nej oveľa silnejšia než smrť a celý masaker prežila.

Výpoveď kapitána zmietli zo stola

Kapitána Harveyho zachránili hneď na druhý deň po nešťastí. Vymyslel si príbeh o požiare na lodi, ktorá sa potopila a neprežil nikto, len on. Keď však zachránili mladé dievča, celý svet sa dozvedel o tom, ako to naozaj bolo. A kapitán Harvey? Konal ako naozajstný slaboch. Po tom, čo sa dopočul, že Terry prežila, si zobral v motelovej izbe do rúk žiletku, a tak ukončil svoj zbabelý život.

Odvaha malého dievčatka však aj viac ako po 55-tich rokoch fascinuje vernosť. Je dôkazom toho, že sa nikdy, naozaj nikdy netreba vzdať.

Pozri aj: Ľudia jedli mačky, potkany aj samých seba. Desivý hladomor na Ukrajine bol genocídou nariadenou jediným človekom

all-that-is-interesting.com
0
Komentovať (0)