Všade to tak je. Prídeme do obchodu a kúpime si niečo na jedenie. Keď si chceme kúpiť zeleninu či ovocie, zabalíme ju do plastových...

Všade to tak je. Prídeme do obchodu a kúpime si niečo na jedenie. Keď si chceme kúpiť zeleninu či ovocie, zabalíme ju do plastových sáčkov. Pri pečive je to rovnaké. Sladkosti, cestoviny, na všetko, čo si len spomenieme, je zabalené do rôznych obalov. Tieto obaly sú väčšinou z plastov a končia v košoch. 

Ročne sa takto vyprodukujú tony zbytočného odpadu…

obchod-bez-odpadkov
original-unverpackt.de

Len malé percento ľudí tento odpad aspoň separuje. Dá sa tento problém vyriešiť? Odpoveď je jednoznáčná a znie: áno. O dievčine, ktorá žije bez odpadkov sme vám už písali, dnes vám ukážeme obchod, v ktorom si kúpite jedlo, no nie odpadky.

obchod-bez-odpadkov1
original-unverpackt.de

Takýto obchod nájdete v Berlíne. Stojí tam hlavne vďaka  Sáre Wolfovej a Milene Glimbovskej, ktoré si povedali, že spravia niečo neuveriteľné pre dnešnú dobu. Cieľ obchodu je pritom taký banálny – a to povedať stop odpadu, no aj separovaniu. Odpad produkovať nemusíme, ak si chcete niečo kúpiť, prineste si nádoby, alebo si ich u nás požičajte.

obchod-bez-odpadkov2
original-unverpackt.de

V tomto obchode nenájdete žiadne výrobky svetových značiek, nájdete tu lokálne suroviny, či bio potraviny. Okrem jedla tu môžete zakúpiť aj šampóny či pleťové mlieka a iné veci bežnej spotreby, samozrejme ak si ich máte do čoho nabrať alebo načapovať.

obchod-bez-odpadkov3
original-unverpackt.de

Original Unverpackt je teda prvým obchodom, ktorý neprodukuje žiadny odpad. Koľko ich bude za pár rokov?

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )