Foto: SITA/AP (Mark Rogers/)

Aj keď máme občas pochybnosti, radi si o sebe myslíme, že my ľudia sme v podstate celkom dobrí.

Žiaľ, občas sa v populácii vyskytne zlo, aké nemá obdoby. Vrah, ktorý desí na smrť už len svojou existenciou a dokáže šokovať aj tých najzdatnejších vyšetrovateľov. Jedným z takých ľudí je aj sériový vrah, ktorého FBI označila za jedného z najhorších, aký sa kedy ocitol v cele.

Priznal sa k viac ako 90 vraždám

Nikdy nemôžeme vedieť, akými myšlienkami sa zapodieva náš sused, aké tajné túžby má človek, ktorého stretávame počas pravidelného venčenia domáceho miláčika, či kedy sa v mestskej doprave posadíme vedľa človeka, ktorý má na rukách krv.

Ako píše portál The Guardian, pomerne nenápadne pôsobil aj muž menom Samuel Little. Teraz však sedí vo väzenskej cele a priznal sa k viac ako 90 vraždám, následkom čoho ho FBI vyhlásila za jedného z najčinnejších vrahov v amerických dejinách.

Polícia ho zatkla ešte v roku 2012, v tom čase však ani len netušili, koho sa im podarilo dolapiť. Až po roku sa totiž Little priznal, že na svedomí nemá len 3 vraždy, za ktoré ho pôvodne zatkli. Medzi rokmi 1970-2005 pripravil o život viac ako 90 žien. FBI vyhlásila, že priznania sú považované za pravdivé a 50 prípadov sa už aj podarilo vyšetriť.

Vo väzení kreslí ich portréty

79-ročný muž odsúdený na niekoľkonásobné doživotie hovorí, že za obeť mu padlo 93 ľudí, pričom väčšinou to boli ženy a všetky svoje obete zaškrtil. Mnoho obetí žilo na okraji spoločnosti, boli to prostitútky alebo ženy závislé na drogách o ktorých sa predpokladalo, že sa predávkovali alebo zomreli náhodne. Niektoré tela neboli nikdy nájdené. Väčšinou išlo o ženy tmavej pleti a Little si čas vo väzení kráti tým, že kreslí farebné portréty žien, ktoré zabil.

Súčasťou vrahovej zložky sú aj nahrávky, na ktorých popisuje niektoré zo svojich vrážd. Priznáva napríklad, že v roku 1993 jednu z obetí zaškrtil a jej telo nechal skotúľať sa zo svahu pri ceste. V ďalšom popísal, ako v New Orleans zabil ženu, ktorá mu pripadala veľmi pekná, vysoká a priateľská. Stretli sa v roku 1982 v klube a po tom, čo k nemu nasadla do auta, ju Little zabil. V zázname uviedol, že je to jediná zo žien, ktorú utopil.

Martha Cunninghamová

Little bol nomádom, vraždil tak nielen v New Orleans, ale aj v Ohiu, Kalifornii či v Texase. Vďaka jeho priznaniam sa teraz otvorilo mnoho prípadov, ktoré boli považované za uzavreté. Napríklad, v roku 1975 bolo v lesoch nájdené telo ženy, ktorú identifikovali ako Marthu Cunningham. Bola dobitá a od pása nadol nahá, spodné prádlo aj pančušky mala stiahnuté ku kolenám. Navyše, chýbali jej šperky a bolo očividné, že do lesa ju niekto dotiahol a jej telo pohodil za stromom.

Ešte v deň, keď jej telo objavili, však polícia prípad uzavrela a vyhlásila, že Martha zomrela z prirodzených príčin.

The Guardian
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )