Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

Pre niekoho je už len predstava vyštudovať jednu vysokú školu nesplniteľný sen. Potom sú prípady ľudí, ktorí si vyštudujú dve či tri vysoké školy a pár akademikov, ktorí to dotiahnu na docentov či profesorov. Predstavte si ale, že vo vysokom školstve strávite štúdiom 30 rokov.

Profesor Parthiban z indického mesta Chennai takýto život skutočne viedol. Dnes má 50 rokov, za sebou štúdium dlhé 30 rokov a v okolí jeho mena mu svieti neuveriteľný počet akademických titulov. Nie nie je ich 10, ani 20 či 50. Profesor Parthiban ich má až 145.

Okrem iných titulov sú tie najváženejšie tieto. 8 titulov Master of Law, teda titul udelovaný za absolvovanie postgraduálneho právnického štúdia. 12 výskumných titulov Master of Philoshophy, 10 titulov Master of Arts, 8 Master of Commerce (ekonomika, manažment), 3 tituly Master of Science a 9 titulov Master of Business Administration.

Zaujíma vás, ako je to vôbec možné? Parthiban sa sám vyjadril, že jeho štúdium proste baví a nie je to nič zložité. Na život v neustálom kolotoči skúšok a povinností si zvykol a vyhovuje mu. Ani jemu však nejde úplne všetko ako po masle. Priznáva, že sa prihlásil aj na odbor finančníctva, kde však bolo priveľa matematiky a tak tento odbor radšej nedokončil.

indiatoday.intoday.in
indiatoday.intoday.in


Komentovať (0)