unilad.co.uk

Objavil sa nový najstarší muž na svete. Pochádza z Indonézie a na rodnom liste má napísané, že sa narodil v roku 1870.

Volá sa Mbah Gotha a má 145 rokov. Mbah vraví, že sa na svoju smrť pripravuje od roku 1992, keď si dal postaviť svoj náhrobný kameň. Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že dožiť sa takéhoto veku môže byť dobré, no prináša to aj veľa trápenia. Mbah totiž prežil všetkých svojich 10 súrodencov, štyri manželky a dokonca aj jeho deti. Pri rozhovore s lokálnou televíziou povedal: “To, čo chcem, je zomrieť.”

unilad.co.uk
unilad.co.uk

V posledných mesiacoch sa však stáva čoraz viac krehkejším a nevládze poriadne jesť, preto ho musia kŕmiť, ako aj kúpať.

Oficiálny dokument, ktorý udáva jeho vek, potvrdili aj indonézske záznamy, ktoré tvrdia, že jeho dátum narodenia bol 31. decembra 1870. Ak je toto pravda, bude zapísaný do knihy rekordov ako najstarší človek na svete. V súčastnosti drží tento rekord Francúzka Jeanne Calment, ktorá mala 122 rokov keď zomrela, čo je o 23 rokov menej ako má pán Gotha.

staceynaitoblog.com
staceynaitoblog.com

Existuje viacero ľudí, ktorí tvrdili, že sú starší ako bola Jeanne, ako napríklad Nigérijčan James Olofintuyi, ktorý sa vyhlasuje za 171-ročného a Dhaqabo Ebba z Etiópie, ktorý tvrdí, že má 163 rokov. Bez dokumentov, ktoré by sa mohli overiť, im ale titul nemôžu udeliť.

Ak vás zaujíma, čím môže takto starý človek tráviť čas, hovorí, že v poslednom čase počúva hlavne rádio, pretože už dobre nevidí, čiže nemôže pozerať televízor.

bbm.liputan6.com
bbm.liputan6.com
interez.sk(košo), independent.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať