10cokesaday.com

Matej Mensatoris / / Zaujímavosti
Všetci vieme, že pitie veľkého množstva sladených a hlavne colových nápojov nie je pre náš organizmus dobré. Okrem pridaného kofeínu sa v nich nachádza skutočne obrovské...

Všetci vieme, že pitie veľkého množstva sladených a hlavne colových nápojov nie je pre náš organizmus dobré. Okrem pridaného kofeínu sa v nich nachádza skutočne obrovské množstvo cukru, prípadne glukózov-fruktózového sirupu, ktorý na nás podľa odborníkov vplýva ešte horšie ako cukor. No aj napriek takýmto upozorneniam sa konzumácia colových nápojov stále drží na vysokej úrovni. S cieľom názorne ukázať, že pitie takýchto nápojov priamo súvisí s obezitou, sa rozhodol názorne predviesť George Prior z amerického Los Angeles. Pozrite sa, ako sa jeho telo zmenilo iba po jednom mesiaci od toho, ako začal svoju „diétu“ na Coca-Cole.

George si plechovky odkladal, no po čase ich musel začať vyhadzovať, lebo mu zaberali príliš veľa miesta.

10cokesaday.com
10cokesaday.com

Ako sa zmenila Georgeova váha? Asi vás neprekvapí, že pri konzumácii vyše troch litrov Coly denne išla raketovo nahor. Fotky znázorňujú, ako sa každý týždeň menila Georgova váha nahor. Údaje sú v librách.

10cokesaday.com
10cokesaday.com

Počiatočnú váhu mal George na úrovni 76 kilogramov, po mesiaci pribral až 10 kilogramov na úroveň 86 kíl. Zmena nenastala len na číslach na váhe, ale aj pri porovnávacích fotkách „pred a po“ je vidieť, že George nejaké tie kilá skutočne nabral.

10cokesaday.com
10cokesaday.com

„Chcel som názorne všetkým ukázať, koľko cukru pijú každý deň v Cole a aký škodlivý dosah to má na ich zdravie“, povedal George.

10cokesaday.com
10cokesaday.com

Koľko cukru vlastne obsahujú Coca-Cola, nápoje ako džús či nápoj pre deti, ktoré zvyčajne pokladáme za zdravé? Pozrite sa na obrázok:

sugarstacks.com
sugarstacks.com

Ak si chcete upraviť hmotnosť ešte rýchlo pred letnou dovolenkou a náhodou pijete sladené nápoje, vysaďte ich a pite namiesto nich čistú vodu. Ľudský organizmus nepotrebuje do seba dostávať žiadnu inú dodatočnú tekutinu okrem vody. Všetky ostatné živiny získava z potravy. Pre spestrenie si môžete tiež urobiť nesladený čaj, vodu ochutenú čerstvým citrónom, alebo napríklad mätou. Takéto nápoje vás jednoznačne osviežia viac ako Cola či iné sladké nápoje a máte istotu, že do plaviek nepriberiete ani gram.

Ak vás téma cukru v strave zaujala, pozrite si unikátny projekt našej redaktorky o jej dvoch mesiacoch bez cukru.

Zdroj: interez.sk (Matej Mensatoris) brightside.me, 10cokesaday.com

0
Komentovať (0)