Little Things

Michal Blaško / / Zaujímavosti
Už sme vám v minulosti predstavili mnoho alternatívnych domčekov. Či už to bol domček z plastových fliaš, z vriec naplnených pôdou a štrkom, alebo...

Už sme vám v minulosti predstavili mnoho alternatívnych domčekov. Či už to bol domček z plastových fliaš, z vriec naplnených pôdou a štrkom, alebo domček postavený z paliet. Možností takéhoto alternatívneho bývania je skutočne veľa a v poslednej dobe sa často spomínajú aj domy z prepravných kontajnerov. 

Tie sa dajú zohnať na trhu za pomerne nízku cenu, ktorá sa pohybuje od tisíc až po 5-tisíc € a je už iba na každom aby zvážil, či mu treba kontajner nový, alebo mu stačí starý používaný, ktorý si zrenovuje. To, že je to nízka cena za základ domu si ani hovoriť nemusíme. Ak nepotrebujete 200 m² na bývanie, takáto alternatíva sa vám bude určite páčiť. Pozrieme sa na dom, ktorý navrhli architekti na Kostarike a sami uvidíte, že aj maličký domček, ktorý má iba 49 m², postačuje na plnohodnotné bývanie s kopou úžitkového priestoru.

Little Things
Little Things

Dizajn domu z prepravného kontajneru robí z minima skutočne maximum a umožňuje využiť každý maličký efektívne. Na streche sa napríklad nachádza takáto pekná terasa na príjemné letné večery.

http://costa-rica.littlethings.com/shipping-container-tiny-house-deck-costa-rica
Little Things

V dome môžu spať až štyri osoby, a dom sa môže využiť aj ako dovolenkový domček na prenájom. Aj napriek malým rozmerom je vnútri množstvo priestoru, aby sa tam aj štyria ľudia cítili pohodlne.

Little Things
Little Things

Vnútro domu bolo ladené v zemitých farbách ktoré sú teplé a priestor tak pôsobí viac než útulne. Množstvá úložných priestorov sú samozrejmosť.

Little Things
Little Things

Kuchyňa je samozrejme vybavená sporákom, chladničkou a mikrovlnnou rúrou, ktorá je efektívne uložená do skrinky nad drezom. Vedľa kuchyne sa nachádza jedálenský stôl, kde sa pokojne najedia štyria ľudia a ktorý sa dá v prípadoch nepoužívania jednoducho sklopiť.

Little Things
Little Things

Pokračovanie na druhej strane článku…Komentovať (0)