Michal Blaško / / Série
„Je skutočne ľahké nerobiť nič. Je však naozaj dobré robiť niečo!“ To je myšlienka a posolstvo, ktorým sa riadi iba 10-ročný chlapec Vanis Buckholz,...

„Je skutočne ľahké nerobiť nič. Je však naozaj dobré robiť niečo!“ To je myšlienka a posolstvo, ktorým sa riadi iba 10-ročný chlapec Vanis Buckholz, ktorý už aj v takomto skorom veku založil svoj vlastný recyklačný podnik v jeho rodnom meste Corona del Mar v Kalifornii. Ako sám hovorí, bol inšpirovaný diskusiou počas dňa Zeme, ktorý sa konal na jeho škole.

Vtedy mal len 7 rokov, no rozhovory o význame recyklácie ho oslovili natoľko, že sa rozhodol riešiť vlastný projekt. Čítate dobre, Vanis má len 10 rokov. Začal zbierať odpad z verejných priestranstiev ako pláže, parkoviská, či ulice a začal ich triediť. Svoju recyklačnú „spoločnosť“ nazval „My Recycler“ a k recyklácii odpadkov používa svoj bicykel s prívesom, v ktorom má koše na rôzny typ odpadu.

My Recycler
My Recycler

Všetky odpadky si nesie domov na záhradu, kde ich poctivo triedi a vo všetkom mu pomáhajú kamaráti, aj rodinní príslušníci. Dnes zbiera toľko odpadkov a vecí, že po nich musí chodiť kamión, aby ich zaviezol do recyklačného centra.

Vanis však nerieši iba recyklovanie. Zo svojho zisku, ktorý sa pohybuje medzi 100$ až 200$ za týždeň, dáva až 25% financií na pomoc pre opustené deti či ľudí bez domova. Mladý chlapec zaujal aj starostu, ktorý ho pozval pred mestskú radu, aby o svojom projekte porozprával aj vedúcim činiteľom mesta. Vanic je dokonalým príkladom a vzorom pre všetky kategórie a svedčí o tom, že aj jeden človek môže svojimi drobnými činnosťami meniť náš svet k lepšiemu. Berme si príklad.

My Recycler
My Recycler
My Recycler
My Recycler
0
Komentovať (0)