foto: Sony Pictures

Písal sa rok 2009, keď fantastická knižná séria autora Stiega Larssona dostala filmové spracovanie.

Narodil sa ako Karl Stig-Erland Larsson a okrem toho, že bol spisovateľom a autorom svetovo velebenej knižnej série Milénium, bol aj novinárom. To čo sa odohrávalo na stránkach kníh a neskôr aj na striebornom plátne, tak bolo podložené realitou a skúsenosťami, ktorými si Stieg Larrson prešiel.

O to sú jeho príbehy zaujímavejšie, mrazivejšie a aj preto mu išla po krku kadejaká pliaga. Koniec života tohto muža bol však celkom iný, ako by ste predpokladali. Dokonca, kvôli hrozbám, ktoré jeho práca predstavovala, by sa dalo povedať, že záver jeho života bol ironický. Hrozbu totiž predstavovala aj Larssonova životospráva. Bol veľkým milovníkom fast foodu, nadšeným konzumentom veľkého množstva kávy a nepohrdol ani poriadnou dávkou nikotínu.

Stieg Larsson podľahol infarktu na ceste do práce, ktorý ho zmohol, keď zdolával schodisko na deviatom poschodí. Zanechal však za sebou veľmi hodnotný odkaz a jeho meno dodnes znie po celom svete. V roku 2009, teda už celých päť rokov po jeho smrti, uzrel svetlo sveta prvý film, ktorý vznikol na motívy jeho knižnej predlohy.

Sony Pictures

Dievča, ktoré sa hralo s ohňom zaznamenalo slušný úspech, a tak hneď za ním nasledovalo nakrútenie celej trilógie. Úspech sa nezaobišiel bez povšimnutia ani na americkej pôde, kde sa čoraz viac pretriasal v ústach producentov a riaditeľov hollywoodskych štúdií. Film vznikol v Metro-Goldwyn-Mayer Pictures a do kín ho donieslo Columbia Pictures.

Sony Pictures

Réžie sa ujal majster thrilleru, David Fincher. Tieto štúdia spolupracovali aj na ďalšom spracovaní, dalo by sa povedať pokračovaní, prvého filmu zo série. Dali si však trošku načas, no o to sú naše očakávania vyššie. Réžiu dostal do rúk talentovaný filmár Fede Alvarez, ktorý stál za vznikom fantastického snímku Don’t Breathe alebo novšieho spracovania Lesného ducha, známeho aj ako Evil Dead.

Sony Pictures

Ak ste však skôr „do seriálov,“ Alvarez sa podieľal aj na vzniku seriálu From Dusk Till Dawn. Titulu , ktorý bol voľne inšpirovaný pôvodným dielom majstra filmového násilia Roberta Rodrigueza. K originálnemu snímku pripravil scenár, vtedy ešte nie tak oťukaný, Quentin Tarantino. Alvarez sa do Dievčaťa v pavúčej sieti rozhodol obsadiť Claire Foy.

Hlavná hrdinka tak bude tentokrát o čosi sympatickejšia, ako v predošlých spracovaniach. O scenár sa taktiež postaral Alavarez, pričom spolupracoval s veteránom Stevenom Knightom. Film do kín prináša spoločnosť Itafilm a vy si ho môžete vychutnať od štvrtku, 8. novembra. Ak vás zaujíma viacero našich tipov na fantastické filmy, zamierte do našej rubriky Tip na film.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy