Sunshine Coast Snake Catchers 24/7

Matej Mensatoris / / News
Nájdite obrovského hada na tejto fotografii. Je to oveľa ťažšie, ako si myslíte.

Ak by ste sa chceli stať profesionálnym lovcom hadov v Austrálii, oplatilo by sa vám mať nervy zo železa, no aj vytrénované oči. Svoje o tom vedia odborníci, ktorí sa venujú odchytu hadov po celej Austrálii. Tento kontinent je známy svojim veľkým počtom hadov a dokonca je to jediný kontinent, na ktorom prevládajú v počte jedovaté hady nad nejedovatými. A síce na tejto fotografii sa nachádza práve nejedovatý had, nájsť ho dá zabrať aj niekomu, kto má zrak ako orol. 

Fotka sa objavila na facebookovej stránke spoločnosti Coast Snake Catchers 24/7, kde bývajú často uverejňované rôzne zaujímavé či až bizarné miesta, kde sa nachádzali hady najrôznejších druhov.

Táto fotka krátko po zverejnení obehla celý svet a internet si láme hlavu nad tým, kde sa tam nachádza až 1,8 metra dlhý pytón kobercový – Morelia spilota.

Na stránke sa uvádza: „Verte tomu alebo nie, ale na fotografii sa za jedným z kvetináčov nachádza 1,8 metra dlhý pytón kobercový“.

Našťastie tento druh nie je jedovatý a predstavuje tak iba malé riziko pre ľudí. Avšak dokážu škaredo uhryznúť v prípade, že sa tieto hady cítia ohrozené. Najčastejším úlovkom pytóna sú hlodavce a králiky, no môžu to byť aj mačky či malé psy. Ich domovom je Austrália a ďalšie poddruhy žijú v Indonézii, na Papuy Novej Guiney a na Vianočnom ostrove.

Ak pytona stále nemôžete nájsť pozrite sa na spodný obrázok:

BELIEVE IT OR NOT! ….. there is actually a 1.8m Carpet Python curled up behind one of these pots!Goes to show how…

Geplaatst door Sunshine Coast Snake Catchers 24/7 op dinsdag 31 januari 2017

THE ANSWER!Yesterday I posted a picture asking which of you guys could see what plant pot the 1.8m Coastal Carpet…

Geplaatst door Sunshine Coast Snake Catchers 24/7 op donderdag 2 februari 2017

Pozri aj: Farmári v Nigérií zabili obrovského hada v domnení, že im zabíja dobytok. Keď ho rozrezali, zistili desivú skutočnosť

interez.sk (mmm), iflscience.com


Komentovať (0)