Foto: instagram.com (Troy Moth )

Smutná fotografia medveďa na skládke odpadu nám nastavuje desivý odraz modernej doby.

Fotograf Troy Moth zaznamenal niečo, čo ešte dlho musel rozdýchávať. Medveď na skládke v pozadí s horiacou dymovou jamou bol zjavne v nie najlepšej kondícií. Niet sa čomu diviť, keď žije na skládke plnej odpadu. Príbeh, ktorý k fotografii zverejnil, dojíma milióny ľudí po celom svete. 

“Keď som prišiel na skládku, videl som ako spoza dymiacej jamy odpadkov vychádza medveď. Smutne si sadol na kopu odpadkov a ja som začal fotografovať. Bol som bez slov, v úplnom šoku z toho, čo som videl. Keď som dofotografoval, medveď sa letargicky zdvihol a vyrazil smerom k dymovej jame, až kým zmizol z dohľadu. Počas toho ako som tam ešte bol sa už nikdy neobjavil, neviem, čo sa s ním stalo”.

“Trvalo mi veľmi dlho, kým som fotografiu vo svojom vnútri spracoval. Viem, že nikdy na tento moment nezabudnem. Stále musím myslieť na to, čo sa stalo s tým medveďom.”

Nie je to jediná fotografia, ktorá ukazuje smutný obraz dnešnej doby. Pred nejakým časom ste mohli aj na našej stránke vidieť vychudnutého medveďa od fotografa Kerstina Langenbergera.

For tourists and wildlife photographers, the main reason to come to Svalbard is to see polar bears. And yes, usually we…

Posted by Kerstin Langenberger Photography on Donnerstag, 20. August 2015

Mnohých ľudí takisto dojala fotografia z Aljašky, ktorú vytvorila fotografka Patty Waymire.  Na jej prekvapenie sa na Aljaške ale nenachádzal žiadny sneh ani ľadovec. To na ňu pôsobilo veľmi deprimujúco a ešte viac, keď videla tohto medveďa, ktorý ľad a sneh nutne potrebuje k životu. Viac o fotografii sa dozviete v našom staršom článku.

Pozri aj:  Túžim po tom, aby neexistovala, no chcem, aby ju videli všetci: Toto je smutný príbeh finálnej fotografie prestížnej súťaže, ktorá ukazuje realitu dnešného sveta

boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať