Jakub Marian

Matej Mensatoris / / Série
Z ktorých krajín ľudia v Európe najviac odchádzali? A aké boli ich cieľové destinácie? Pozrite sa na to na originálnych mapách od Jakuba Mariána.

V dnešnej dobe, keď je Európa navzájom poprepájaná viac, ako kedykoľvek predtým, nie je zásadný problém sa rozhodnúť začať nový život v nejakej inej krajine. Mnohí Európania, najmä z východných krajín túžia po lepšom živote, a tak opúšťajú svoje domovské krajiny a idú hľadať šťastie inde. Aké sú ale oficiálne čísla? 

Nová mapa Európy vytvorená Čechom Jakubom Mariánom ukazuje, z ktorých krajín ľudia najviac emigrujú. Asi pre vás nebude žiadnym prekvapením, že najviac ľudí odchádza z krajín východnej Európy. No aj z krajín západnej Európy môžeme pozorovať tendenciu odchádzania za lepším životom. Najviac je to viditeľné v Portugalsku, odkiaľ emigrovala viac ako pätina obyvateľstva.

Najväčším rekordérom je však Bosna a Hercegovina, ktorú opustilo až 43,3 % obyvateľov. Nasledovaná je Albánskom, Macedónskom, Portugalskom a top päťku uzatvára Čierna Hora.

Jakub Marian

Zaujímavé je tiež to, do ktorých krajín títo ľudia prichádzajú. Napríklad občania Veľkej Británie najčastejšie migrujú do Austrálie. Asi vás neprekvapí, že Slováci si za svoju najčastejšiu destináciu na volia Českú republiku. Nasledujúca mapa vám podrobne ukáže, do ktorých krajín ľudia z jednotlivých krajín emigrujú.

Jakub Marian

Pozri aj: Aké sú najčastejšie priezviská v Európe? Viete, ktoré vedie na Slovensku a v Česku?

interez.sk (mmm), jakubmarian.com, dailymail.co.uk
0
Komentovať (0)