Ilu: Jakub Marian

Nie každý z nás sa narodí pod šťastnou hviezdou.

Pravdou ale na druhej strane je, že bohatstvo ešte neznamená šťastie, no určite k nemu vie dopomôcť. Koľko takýchto šťastných ľudí sa v našom okolí nachádza? Nová mapa od Jakuba Mariana vám to priblíži. Na základe dát zo známeho finančného magazínu Forbes zostavil prehľad, koľko miliardárov žije v našom okolí.

Jakub mapu zostavil tak, že číslo pri každej krajine zobrazuje počet miliardárov na 10 miliónov obyvateľov. Pod každým číselným údajom je uvedený aj samotný počet miliardárov v krajine. Pri pohľade na Slovenskú republiku vidíme, že náš koeficient je 1,8 miliardára na 10 miliónov obyvateľov a teda máme iba jedného v krajine. Tým je Ivan Chrenko, developer, ktorý zbohatol vďaka realitnej spoločnosti HB Reavis Group. Jeho majetok je podľa tohto magazínu stanovený na 1,3 miliardy dolárov.

Česká republika je na tom ale oveľa lepšie. Tam žije až 6 miliardárov. Na prvom mieste sa nachádza obchodník Petr Kellner s majetkom až 15,5 miliardy dolárov. V zozname je tiež zaradený aj u nás dobre známy Andrej Babiš.

Ďalej treba poznamenať, že v mape sa nenachádzajú krajiny ako Monako (4 miliardári) či Lichtenštajnsko (1 miliardár). Tam, vzhľadom na nízky počet obyvateľov, vychádzajú koeficienty až na 1039 (v prípade Monaka) a 265 (v prípade Lichtenštajnska).

Najviac ale zarazia krajiny bývalej Juhoslávie či pobaltské krajiny, kde sa nenachádza ani jeden miliardár. Viac sa už ale dozviete zo samotnej mapy.

Ilu: Jakub Marian

Pozri aj: Táto prehľadná mapa vám ukáže, ktoré krajiny Európy sú najbohatšie. Takto dopadli Slováci a Česi

slavorum.org
Príbehy
0
Komentovať (0)