techinsider.io

Lukáš Mužla / / News
Istotne ste sa už neraz zobudili a mali ste pocit, akoby ste ani nespali, novej energie máte minimum a čaká vás taký deň, že na jeho...

Istotne ste sa už neraz zobudili a mali ste pocit, akoby ste ani nespali, novej energie máte minimum a čaká vás taký deň, že na jeho konci pravdepodobne skonáte. Čo keby existovala vec, ktorá vám dopraje plnohodnotný a kvalitný spánok? Nehovoríme tu o žiadnych práškoch na spanie alebo niečom podobnom. Ide o technologický zázrak, ktorý vám zmení život na nepoznanie.

Za týmto skvelým vynálezom, ktorý vám o malý moment predstavíme, stojí mladík menom James Proud, ktorý sa narodil v Londýne. Vo svojich 19 rokoch odcestoval za „veľkú mláku“ do USA, kde sa začal venovať vývoju nových technológií. Vďaka 100-tisíc dolárovému grantu, ktorý dostal, sa mu podarilo v 22-rokoch vytvoriť zázrak, ktorý vám zmení život.

techinsider.io
techinsider.io

Jeho výtvor sa nazýva Sense (zmysel) a je cenovo dostupný širokej verejnosti. Sense je maličké zariadenie, ktoré si položíte kdekoľvek v izbe, v ktorej spíte. Zariadenie monitoruje teplotu, množstvo svetla, pohyb, vlhkosť vzduchu, zvuky a dokonca aj množstvo peľu a prachu vo vašej izbe. Balenie tiež obsahuje aj malý štipec, ktorý si pripevníte na svoj vankúš, aby tak mohlo monitorovať vaše telo počas spánku. Výsledky z oboch zariadení sa posielajú do vášho počítača či smartfónu a povedia vám, čo máte robiť inak, aby ste sa dokonale vyspali.

techinsider.io
techinsider.io
techinsider.io
techinsider.io
techinsider.io
techinsider.io

Keď sa ráno pozriete do svojej aplikácie vidíte celý priebeh vášho spánku. Vidíte, kedy a prečo ste sa pravdepodobne v noci pohli, kedy a odkiaľ preniklo do vašej izby svetlo, či hluk. Sense vám taktiež povie či ste rozprávali zo sna, alebo ste v noci chrápali a kedy presne sa tak stalo, v akej polohe ste boli. Prezradí vám, či máte v izbe optimálnu teplotu a vlhkosť vzduchu, ktorá vyhovuje vaším požiadavkám. Jednoducho vám o vašom spánku prezradí úplne všetko.

techinsider.io
techinsider.io

techinsider.io
techinsider.io
techinsider.io
techinsider.io
techinsider.io
techinsider.io

Zariadenie si vedie aj štatistiky. Vypočíta vám koľko priemerne spíte. Povie vám či je to pre vás dostatočne dlho, alebo by ste si mali v posteli poležať o niečo dlhšie, poprípade vám stačí odpočinku aj menej. Sense je možné nastaviť tak, aby vás zobudil presne v ten moment, keď to bude pre vaše telo najoptimálnejšie.

techinsider.io
techinsider.io

Sense nie je potrebné nabíjať. Funguje na jednu vymieňaciu batériu, ktorá vám však vydrží po celý rok. Predtým, ako si idete ľahnúť, pozriete sa na Sense a ten vám podľa farby prezradí, či sú podmienky pre dokonalý spánok ideálne (zelená), alebo vám povie, či si máte v izbe vyvetrať, zatiahnuť žalúzie, alebo niečo iné. V prípade nepriaznivých podmienok je to červená farba, v prípade malých nedostatkov oranžová.  Zariadenie stojí okolo 100€ a je tak prístupné aj bežnému človeku.

techinsider.io
techinsider.io

Aj keď mnohí zrejme netúžia po tom, aby ich spánok regulovala nejaká technologická vychytávka, v dnešnom chaotickom a rýchlom svete je kvalitný spánok veľmi dôležitým aspektom. Používatelia tohto vynálezu si ho zatiaľ veľmi pochvaľujú a tvrdia, že im celkom zmenil život. Vyskúšali by ste ho aj vy?

zdroj: interez.sk (Lukáš M.), techinsider.iotheverge.com

Viac o produkte Sense sa dozviete na oficiálnej stránke produktu hello.is.

0
Komentovať (0)