Táto hojdačka vyzerá úplne normálne, až kým sa na ňu nepozriete bližšie. Nachádza sa na zakázanej trase na Hawaii

Advertisements

O takzvaných „schodoch do neba“, ktoré sa nachádzajú na hawajskom ostrove Oahu, sme už písali. Boli vybudované počas druhej svetovej vojny v roku 1942. Je to jedinečná vyhľadávaná turistická atrakcia, ktorá však má jeden háčik. Aj napriek tomu, že v roku 2002 boli tieto schody opravené a bolo do nich preinvestovaných vyše 900-tisíc dolárov,  je táto cesta od roku 1987 uzavretá.

Ľudia však aj naďalej riskujú, aj napriek zákazom a stráženiu si vždy nájdu spôsob a predsa týchto 3922 schodov zdolajú a dostanú sa tak na vrchol hory Pu’ukeahiakahoe.

Instagram.com @hewenttojared__
Instagram.com @hewenttojared__

V tomto článku však nepôjde ani tak o tieto schody, ako o ďalšiu výnimočnú zaujímavosť na hore Pu’ukeahiakahoe. Jeden z odvážlivcov sa rozhodol postaviť hojdačku hneď vedľa známych schodov na samom vrchole hory, pretože mu to prišlo ako skvelý nápad.


https://www.instagram.com/p/BFR_VKwsEEV/?taken-by=impulsetraveller

Advertisements

Je jasné, že ak sú tieto schody zakázané, hojdačka na samom konci tejto trasy vôbec nepotešila hawajské úrady. Na druhej strane je však chodník ešte väčším lákadlom ako doteraz. Veď kto by sa nechcel pohojdať na vrchole hory a pod svojimi nohami nemať absolútne nič? V nasledujúcom videu sa môžete aspoň virtuálne posadiť na hojdačku a užiť si ten pocit.

Myslíme, že aj medzi vami by sa našli podobní odvážlivci. Patríte medzi nich alebo si myslíte, že je tento nápad skutočne nebezpečný a mali by hojdačku okamžite zrovnať zo zemou?

zdroj: viralnova.comShare on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements