branči / / Kultúra
Pozrite si túto fotografiu zemiaku. Je to jedna z najdrahších fotografiíí, ktorá bola vroku 2015 predaná za viac než 1 milión dolárov.  Fotografia má názov...

Pozrite si túto fotografiu zemiaku. Je to jedna z najdrahších fotografiíí, ktorá bola vroku 2015 predaná za viac než 1 milión dolárov. 

Fotografia má názov „Potato #345 (2010)“ a odfotil ju fotograf  Kevin Abosch. Zvyčajne fotografuje portréty slávnych podnikateľov v oblasti technického priemyslu v  Silicon Valley. Jeho portréty sú charakteristické vďaka „kultovému čiernemu pozadiu“ a stali sa akýmsi symbolom spoločenského postavenia. Podnikatelia platia za svoj autoportrét viac než 150 tisíc dolárov  a keď má portrét aj komerčné využitie, cena siaha až do výšky pol milióna dolárov.

potatophoto
Kevin Abosh

Okrem fotografovania slávnych ľudí sa Kevin venuje aj umeleckému fotografovaniu. Prečo si ale za svoj umelecký objekt vybral práve zemiak? Ako sám hovoril, Kevin má rád zemiaky, pretože sú rovnaké ako ľudia. Každý zemiak je iný, ale sú okamžite identifikovateľné. Kevin odfotil veľa zemiakov, no toto je jeden z jeho obľúbených.

Bohatý kupec bol na návšteve u fotografa v Paríži a uvidel túto fotografiu na stene o rozmere 162 x 162 cm. fotografia sa mu zapáčila a chcel ju do osobnej zbierky. Na cene sa dohodovali dlhšie, no nakoniec sa zhodli na viac ako milióne dolárov. Fotografia tohto zemiaku sa oficiálne stala Kevinovou najdrahšie predanou fotografiou a zapísala sa medzi 20 najdrahšie predaných fotografií všetkých čias.Komentovať (0)