Ilustračná foto: Unsplash/ Španielske ministerstvo dopravy/úprava redakcie

Značka je platná od roku 2023.

Najmä pri cestách do zahraničia sa môže motoristom stať, že uvidia dopravné značenie, ktoré sa na našich cestách nevyskytuje. V mnohých prípadoch sa zo značky dá vytušiť, o čo ide, avšak v niektorých prípadoch sa môže stať, že značka môže vodiča poriadne zmiasť. A to môže byť aj tento prípad. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Už viackrát sme vás informovali o rôznych značkách, na ktoré môžete v zahraničí natrafiť. Táto napríklad odporúča rýchlosť zelenej vlny, iná zase ukazuje alternatívnu trasu do cieľa, napríklad v prípade zápchy na cesty.

Nová značka

Kým tieto dve značky vám môžu pomôcť v konečnom dôsledku prísť skôr do cieľa, značka, na ktorú môžete naraziť v Španielsku, vás upozorní na potenciálne rizikovú situáciu, a tak je dobré poznať jej význam.

Ako informuje Topspeed, značka bola zavedená iba nedávno, a to v roku 2023. Stále ju tak môžeme považovať za nové značenie, pričom ani mnohí Španieli jej význam nepoznajú. Značka s označením P-35 je výstražná značka trojuholníkového tvaru s červeným lemom a nachádzajú sa v nej dva symboly áut a dve šípky, ktoré smerujú od týchto áut, pričom sa križujú.

Španielske ministerstvo dopravy

Dopravná značka upozorňuje vodičov, že za ňou sa nachádza zmena v jazdných pruhoch. Môže sa tam nachádzať napríklad spájanie ciest či ich rozvetvenie. Autá tu môžu prechádzať vo zvýšenej miere z jedného pruhu do druhého, čo môže zvyšovať riziko nehody. Značka tak upozorňuje na takúto situáciu a vodiči sa môžu na to pripraviť a predísť tak potenciálne nebezpečnej situácii.

Uložiť článok

Najnovšie články