Foto: Facebook (KANTHAN)

Až do 70. rokov netušili o tom, že existujú ďalší ľudia. V roku 2000 tento kmeň navštívil kanadský fotograf a vytvoril úžasné zábery.

V súčasnej uponáhľanej dobe je až príliš ľahké upadnúť do rutiny moderného života a zabudnúť, že vonku je celkom iný svet. Ten, v ktorom ľudia nezačínajú svoj deň dvojitým espressom, nervóznou jazdou v prepchatej premávke. Ich cieľom nie je koniec pracovnej doby ani čísla pribúdajúce na účte či piatkový večer. Predstavte si, že kmeň Korowai netušil o tomto spôsobe života až do 70. rokov. Nachádzajú sa na východe Novej Guinei, majú 3000 členov a žijú v obrovských domoch, ktoré sú vo výške korún stromov.

A sú kanibalmi. Podľa antropológov však klany, ktoré mávajú častý kontakt s civilizovanými návštevami už viac nepredstavujú hrozbu. V skutočnosti sú však upodozrievaví, že niektoré klany a kmene udržujú mýtus o kanibalizme a jeho aktívnom vykonávaní, aby tak zvýšili turizmus. Keď sa nad tým však zamyslíte, nie je najlogickejší krok. Pokiaľ  však ste fanúšikom primitívnej architektúry alebo dobrodruhom so samovražednými sklonmi riziko z tejto návštevy sa oplatí podstúpiť.

Posted by Kanthan on Donnerstag, 17. August 2017

Posted by Kanthan on Donnerstag, 17. August 2017

Aj napriek tomu, že sú lovcami, zaoberajú sa zberom, rastlinnou výrobou a nedajú sa im uprieť ani rybárske schopnosti. Ich civilizácia sa neustále rozvíja a sú čoraz viac kultivovanejší. Prvý kontakt s členmi kmeňa Korowai bol zdokumentovaný v roku 1974, počas expedície vedenej antropológom Peterom Van Arsdale, geografom Robertom Mittonom a komunitným vývojárom Markom Grundhoeferom. Písal sa rok 2000, keď kanadský fotograf Eric Baccega kmeň navštívil počas ďalšej expedície a urobil niekoľko úžasných záberov.

Posted by Geek Ramanujam on Donnerstag, 17. August 2017

Posted by Kanthan on Donnerstag, 17. August 2017

Posted by Kanthan on Donnerstag, 17. August 2017

Muži z tohto kmeňa stavajú svoje domy vo výške 25 metrov. Pomáhajú si vlastnoručne vyrobenými rebríkmi, ktoré priebežne umiestňujú na stromy a výška ich celkom zjavne nedesí. Od roku 1980 sa niekoľký členovia kmeňa presťahovali do nových dedín, no tieto fotografie zachytávajú fasicnujúci pohľad do sveta, ktorý pôsobí akoby ani nepatril do toho nášho.

Posted by Kanthan on Donnerstag, 17. August 2017

Posted by Kanthan on Donnerstag, 17. August 2017

Pozri aj: Stavanie zlatých sôch samého seba či údajný kanibalizmus.10 krajín, ktoré trpeli či dokonca stále trpia pod vládou šialených vodcov

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články