Foto: TASR/AP

Tentokrát sa ostrá kritika zaoberá Jurajom Rizmanom, partnerom slovenskej prezidentky.

Poslanec Tomáš Taraba sa opäť ostro vyjadruje na adresu Zuzany Čaputovej. Tentokrát sa k nemu pridal aj šéf SNS, Andrej Danko, ktorý žiada o preplatenie výletov, na ktorých hlavu štátu sprevádza jej priateľ Juraj Rizman. Prezidentkin partner odpovedá na ich kritiku faktami.

Predseda strany SNS, Andrej Danko, sa v minulosti otvorene vyjadroval k osobe prezidentky Zuzany Čaputovej, pričom jeho slová sa spájali primárne s kritikou a urážaním. Nedávno sa riešil taktiež status poslanca Tomáša Tarabu, ktorý sa v októbri “obul” do prezidentkinej dcéry.

Dvaja spomínaní politici si nenechali ujsť možnosť na kritiku ani tentokrát, pričom v ich statusoch na sociálnej sieti sa venujú hlavne partnerovi Čaputovej, Jurajovi Rizmanovi.

“Vyzývame prezidentku Čaputovú, aby zaplatila letenky a všetky náklady za svojho priateľa. Prezidentská kancelária opakovne porušuje štátny protokol a finančné prostriedky používa na rozporuplné účely,” načal v statuse Andrej Danko.

Pridal sa aj Taraba

“Prečo sa tento pán rozváža za štátne peniaze? Odkedy majú daňoví poplatníci povinnosť prispievať na milencov a milenky politikov a političiek?” Načal v kritike Taraba.

Juraj Rizman vytiahol na Danka s Tarabom fakty

Zatiaľ čo Danko s Tarabom osočovali Rizmana z leteckých výletov za štátne peniaze, partner Zuzany Čaputovej reagoval na ich kritiku ozrejmením niektorých skutočností. V statuse na sociálnej sieti vyvrátil ich tvrdenia o lete do Prahy, platení v reštaurácii aj o hotelovom ubytovaní v hlavnom meste Česka.

 

0
Uložiť článok
Komentovať