foto: Pixabay, KFC

Matej Mensatoris / / Série
KFC ako štedrovečerná hostina? Kým u nás by si každý ťukal pri tejto predstave na čelo, v Japonsku si takto predstavujú tradičné Vianoce.

Ako všetci dobre viete, Japonsko nie je zrovna kresťanská krajina. V krajine „vychádzajúceho slnka“ dominujú šintoizmus a budhizmus, ktoré majú od slávenia narodenia Ježiša Krista poriadne ďaleko. Avšak všetko má svoje ale. Túto krajinu aj v našich končinách vnímame často ako dosť bizarnú, a tak prečo by nemohli sláviť Vianoce, aj keď s nimi nemá nič spoločné? 

K tradíciám, ktoré sa nám spájajú s Vianocami patrí tiež štedrovečerná hostina. A kým my si pochutnávame na kapustnici, šaláte, rybe či ďalších tradičných dobrotách, v Japonsku tu zašli do skutočného bizarného extrému. Na Vianoce totižto Japonci zamieria do fast-foodového reťazca KFC a doprajú si poriadnu porciu vyprážaného kuraťa. Prečo je tomu ale tak? To vám prezradí Sandra v nasledujúcom videu:

Pre viac podobných videí sleduj Youtube kanál Dejepis Inak.

Pozri aj: Prečo si na Vianoce vlastne dávame darčeky a aká je ich skutočná hodnota? Sandra z Dejepis inak nám to všetko vysvetlí

0
Komentovať (0)