Michal Blaško / / Série
Predstavte si, že máte len 19 rokov a vlastníte majetok v hodnote 1,2 miliardy $ (cca 1 miliarda €). Nepredstaviteľné? Alexandra Andresen si to...

Predstavte si, že máte len 19 rokov a vlastníte majetok v hodnote 1,2 miliardy $ (cca 1 miliarda €). Nepredstaviteľné? Alexandra Andresen si to ale predstaviť určite vie. A nielen to. Je totižto najmladšou miliardárkou na svete. Ako je možné, že už v takom mladom veku vlastní toľké hmotné bohatstvo? Poďme sa bližšie pozrieť na jej príbeh. 

Ak si myslíte, že je to klasický príbeh zlatokopky, alebo že je natoľko šikovná, že si za svoj krátky život dokázala toľko eur zarobiť, ste na omyle. Poďme ale pekne poporiadku. Alexandra sa narodila v roku 1997 v hlavnom meste Nórska, Osle. Jej rodina zarobila veľké množstvo svojich financií v tabakovom priemysle so značkou Tiedemanns. Alexandra má taktiež aj o rok staršiu sestru Katharinu.

alexandra miliardarka
Wazo­bia Glo­bal Times

Ich dom a pozemky boli vždy preplnené zvieratami, najmä však koňmi a z Alexandry sa stala oddaná jazdkyňa na zvieratách, ktoré z duše miluje. Jej rodičia ju odmalička učili pokore a rešpektu, a aj keď ju nikdy nechceli tlačiť do toho, aby niekedy viedla firmu, podľa jej vyjadrenia by bola sebecká, ak by sa k peniazom dostala bez toho, aby sama priložila ruku k dielu. Preto sa teda sama venuje a učí vedeniu firmy.

Celeb Family
Celeb Family

No a asi už tušíte, ako sa k toľkému majetku dostala… Zdedila ich po svojom otcovi Johanovi, ktorý na svoje dve dcéry preniesol svoj podiel najväčšej spoločnosti v Nórsku, Ferd Holdings. Obidve sú tak majiteľkami 42,2 % percent spoločnosti. Zaujímavosťou je, že sa stali miliardárkami už vo svojich desiatich rokoch, avšak daňový úrad ich priznanie zverejnil až keď dovŕšili plnoletosť. Aj keď sú tieto dedičky v zozname miliardárov až na 1475. mieste, na rebríčku najmladších miliardárov im patrí prvá a druhá priečka.

College Candy
College Candy

Obidve sestry vedú nenápadný život, majú svojich priateľov a svoje koníčky. Uvidíme, ako mladučké sestry premenia časom svoje bohatstvo, a či sa z nich znovu stanú len nafúkané paničky s nekonečným množstvom financií.

zdroj: thisinsider.com

0
Komentovať (0)