Foto: Instagram (vladimir.migutin)

Infračervený filter na fotografiách je dobré známy tým, že dokáže navodiť skutočne ponurú atmosféru.

A toho si je dobre vedomý aj mladý fotograf, ktorý sa narodil na Ukrajine zrovna v čase, kedy Černobyľ zasiahla, dnes už legendárna katastrofa. Vladimir Migutin sa sáce narodil na Ukrajine, no jeho rodina emigrovala v čase, keď mal len päť rokov. Podľa jeho vlastných slov však má na svoju rodnú zem viac než svieže spomienky, a tak zatúžil vidieť niektoré miesta, ktoré sa mu uchovali z detstva.

Černobyľ medzi týmito miestami samozrejme nebol, no Vladimir sa pri návšteve krajiny rozhodol, že túži vidieť aj toto hrozivé miesto. Podobne, ako mnoho ďalších ľudí, aj on sa stretol so stereotypom, že návšteva mesta je skutočne nebezpečná. Po krátkom prieskume na internete však zistil, že radiácia je tu podobná, ako počas letu vo výške troch kilometrov. Vladimir tak zbalil foťák a nafotil toto miesto s infračerveným filtrom. Tak sa mu podarilo docieliť skutočne hrozivý efekt, ktorým sa môžete pokochať na obrázkoch nižšie.

Pozri aj: Na Spiši sa nachádza jeden z najkrajších ľadopádov na Slovensku. Ľadopád Šikľavá skala nám závidia aj za hranicami

boredpanda.com

 

Príbehy
0
Komentovať (0)