Foto: TASR/ AP Photo - Armin Durgut

Posledné aprílové dni so sebou prinesú zmenu.

Aprílové počasie nezostalo svojej povesti nič dlžné, vysoké teploty vystriedal mráz a sneh. Pred nami sú aj naďalej upršané dni, ktoré môžu sprevádzať búrky alebo mrazy. Ako informuje iMeteo, zmena je však pomerne blízko. Už koncom tohto týždňa má totiž nastať oteplenie, ktoré so sebou prinesie letné počasie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Najskôr nás však čaká chladný a mrazivý začiatok týždňa. Do našej oblasti prúdi studený a vlhký vzduch, ktorý počas dnešného dňa môže do niektorých kútov Slovenska priniesť sneženie.

Čakajú nás zmeny

Podľa iMeteo by sa v priebehu dnešného dňa mala oblačnosť zmenšiť a sneženie ustane. To ale môže znamenať problémy pre poľnohospodárov a ovocinárov.

„Noc z pondelka na utorok totiž bude v porovnaní s uplynulými dňami iná v tom, že vyjasnenie umožní výraznejší pokles teplôt. Tie by sa mohli na viacerých miestach severného a stredného Slovensko, ojedinele aj inde, dostať pod bod mrazu,“ predpovedá portál.

V nasledujúcich dňoch by sa mrazy vrátiť nemali, treba sa však pripraviť na zväčšenú oblačnosť a výrazné zrážky. Počasie sa výrazne zhorší v stredu a na juhu možno očakávať aj búrky. Intenzívne zrážky by mohli napadnúť aj v desiatkach milimetrov.

Posledné aprílové dni sa zmenia na nepoznanie a bude ich sprevádzať výrazné oteplenie. Príčinou je tlaková výš, ktorá sa začala rozprestierať nad východnou Európou a ktorá do našej oblasti prinesie teplý vzduch.

Pripravte sa na to, že toto oteplenie bude náhle a výrazné. Už počas víkendu nás prekvapí letné počasie. Teploty sa vyšplhajú na +20 až +25 °C a v najteplejších regiónoch prekonajú hranicu +25 °C.

Posledné aprílové dni však budú premenlivé. Ako predpovedá iMeteo, aj keď by malo byť naďalej teplo, sprevádzať nás budú prehánky alebo búrky.

Uložiť článok

Najnovšie články