Michal Blaško / / Kultúra
Swing, twist, šansón, jazz, ale aj hip-hop a reaggae. Pražská kapela Voilà sa nedá zaškatuľkovať. Vďaka svojej multižánrovosti však vždy poriadne roztancuje svoje publikum....

Swing, twist, šansón, jazz, ale aj hip-hop a reaggae. Pražská kapela Voilà sa nedá zaškatuľkovať. Vďaka svojej multižánrovosti však vždy poriadne roztancuje svoje publikum. Tentokrát prichádza do Bratislavy, aby odohrala svoj prvý slovenský koncert v tomto roku v bratislavskom Stredisku kultúry „Kulturáku“ na Vajnorskej 21 už budúcu stredu 17. februára. Spolu s Voilà vystúpi aj swingové vokálne trio Hot Sisters. Ako predkapela budú hrať slovenskí HoreHigh. Koncert organizuje Go2stage.

Kapela v zložení spev, akordeón, gitara, basgitara, kontrabas a bicie vás počas koncertu zoberie „na nezabudnuteľný výlet po Európe sprevádzaný hudobnými štýlmi 20. storočia.“ Šarmantná speváčka so slovenským pôvodom, pražským bydliskom a francúzskym zjavom Zdenka Trvalcová vás so svojou kapelou očarí presahmi do viacerých žánrov, ktoré stihne plynule vystriedať v jednej piesni.

swing4

Voilà predstavia na svojom prvom novoročnom slovenskom koncerte piesne z ich debutového albumu Décollage, ale aj nové piesne, ktoré pripravujú na svoj druhý album. Zaznie aj ich hit Flip Flops, ktorý ich preslávil na klubovej scéne a bodoval na popredných priečkach viacerých hudobných rebríčkov.

Kapela koncertovala v pražskej Lucerne, na festivaloch Colours of Ostrava a na Rock for People. V apríli tohto roku vystúpia Voilà v Prahe ako predkapela legendárnej francúzskej kapely Paris Combo.

Kapela Voilà bude na bratislavskom koncerte posilnená aj o dievčenské vokálne trio Hot Sisters, ktoré vám zahrá horúci swing. Ako píšu na svojej stránke, „Hot Sisters vás nenechajú chladnými.“ V ich repertoári sa objavujú prevažne vlastné aranžmány evergreenov a mnoho autorských skladieb s veľmi vtipnými českými textami, ktoré dievčatá čerpajú od svojej babičky Věry Chrbolkové, dcéry významného swingového pianistu Antonína Kudrny.

[youtube uyNn5E9crSk 720 410]

Ako predkapela vystúpia Horehigh, ktorí zaujali aj v Demovnici Rádia_FM s piesňou Nočný kopec. Neskôr sa kapela predstavila aj na koncerte Go2stage. HoreHigh momentálne nahrávajú ich debutový album v štúdiu TC Lemons, na ktorom s nimi spolupracuje hudobný producent Filip Pokorný. Tešiť sa môžete na ich slovenské texty a psycho pop.

Termín: streda 17. február 2016
Začiatok akcie: 19:00
Entry: 4 € v predpredaji v sieti Ticketportal, 5€ na mieste
Miesto: Vajnorská 21, Bratislava-Nové MestoKomentovať (0)