exclusivetravel.co

Jamajku, ktorú charakterizuje krištáľovo čisté more lemované koralovými útesmi a snehobielymi plážami či úsmevy na tvárach miestnych, ktorí sa nikam neponáhľajú, vám už čoskoro v najbližšom Cestovateľskom kine predstaví talentovaná tanečníčka Aron Mitu Tesfaye.

Symbolmi tretieho najväčšieho ostrova Karibiku sú reggae, rum a olympijský víťazi v atletike. Jamajka je však atraktívna pre oveľa viac dôvodov. Stabilné teplé podnebie, nádherné pláže, krásna príroda, káva, tanec, hudba a mnoho ďalších lákadiel robia z ostrova pre mnohých nepoznaný raj Karibiku. Pozrite sa s nami na 10 najkrajších a najzaujímavejších miest Jamajky, o ktorých ste dodnes možno ani len netušili.

Blue hole

Jedným z najvyhľadávanejších miest celého ostrova je miesto nazývané Blue Hole. Paradoxom je, že toto miesto je pomerne neznáme a niekedy ani sami domáci nevedia, že niečo takéto v ich krajine existuje. Čo je na tomto mieste tak zaujímavé. Hlavnou výhodou je, že nie je komercionalizované a natrafíte tu (ak budete mať smolu) len na pár turistov. Maličká zátoka, vodopád a skalnaté steny vytvárajú maličký raj pre relax.

ocho-rios-jamaica.com
islandroutes.com

The Caves

Turistický komplex The Caves vyrazí dych takmer každému návštevníkovi. Čím je výnimočný? Odpoveď je skalnatý útes, v ktorom sa za tisícky rokov vytvorilo hneď niekoľko jaskýň rôznych rozmerov. Dnes v týchto jaskyniach nájdete bary, reštaurácie alebo priamo ubytovanie. O prístup do mora sa báť nemusíte. Neďaleko komplexu nájdete pláž mesta Negril, ktorá sa môže pochváliť tým, že je jednou z najkrajších pláží s bielym pieskom na celej Jamajke.

The Caves Negril Jamaica 4

Floyd’s Pelican Bar

Pri meste Negril ešte chvíľku ostaneme a spomenieme skutočnú raritu, ktorou sa táto oblasť môže pýšiť. Určená je pre tých, ktorí majú chuť užiť si osviežujúci drink či pravý jamajský rum na nezvyčajnom mieste. Do tohto baru sa totiž nedostanete inak ako loďou. Nachádza sa totiž priamo v Karibskom mori, len niekoľko minút plavby od pobrežia.

goodwilltoursjamaica.com

Svietiaca lagúna

Skutočný prírodný zázrak nájdete na Jamajke na jej severnom pobreží neďaleko mesta Falmouth. Tu sa totiž nachádza lagúna, na ostrove známa ako  Glistening Waters. Táto lagúna ponúka po západe slnka zaujímavé divadlo, kedy sa jej voda sfarbí do svetlomodra. Na celom svete nájdete len 3 miesta, kde k takémuto javu dochádza. Za celé divadlo môže luminiscencia mikroorganizmov.

exclusivetravel.co

Zelené jaskyne Grotto

Na severnom pobreží môžete hľadať aj ďalšie zaujímavé miesto z tohto zoznamu. Je ním systém prímorských jaskýň Grotto, ktoré sú ale omnoho väčšie ako komplex The Caves, ktoré sme spomínali vyššie. Zelené jaskyne Grotto sú pomenované po zelenom sfarbení stien, ktoré majú na svedomí morské riasy. Mnohé z priestorov jaskynného systému nie sú pre verejnosť otvorené, no vedzte, že najnedosiahnuteľnejšie časti systému zapĺňa podzemné krištáľovo čisté jazero. Zaujímavá je aj história jaskynného systému, ktorý v minulosti slúžil nielen ako úkryt pre ľudí, ale aj pre rum či zbrane dovážané na Kubu.

Subterranean

Múzeum Boba Marleyho

Na našom malom výlete po Jamajke neobídeme ani hlavné mesto Kingston. Čo si v ňom pozrieť? Múzeum Boba Marleyho by ste obísť nemali. Veď keď sa povie Jamajka, každému hneď príde na rozum táto reggae legenda. Múzeum sa nachádza priamo v Marleyho dome a ukáže vám celý spevákov život. Medzi najväčšie zaujímavosti patria napríklad diery v stenách v Marleyho spálni, ktoré tu ostali po nepodarenom atentáte na slávneho hudobníka.

bobmarleymuseum.com

Vodopád Dunn’s River

Najznámejšou prírodnou turistickou atrakciou na Jamajke je nepochybne vodopád Dunn’s River, ktorý sa nachádza na severnom pobreží ostrova neďaleko mesta Ocho Rios. Tento vodopád má terasovitý charakter a rieka v tejto oblasti prekonáva výšku 55 metrov. Na jednotlivých terasách nájdete prekrásne mini lagúny a ak máte chuť na prechádzku dostanete sa až na samý vrchol celého vodopádu. Odmenou vám potom bude kúpanie na prekrásnej pláži s bielym pieskom pod vodopádom v mieste, kde sa rieka vlieva do Karibského mora.

Ocho Rios, Jamaica 1 / Jamaïque 1

Modré Hory (Blue Mountains)

Jedinou prírodnou pamiatkou Jamajky, ktorá sa dostala aj do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO sú Modré Hory (angl. Blue Mountains). Patria medzi najvyššie pohoria Karibiku a vrcholom Blue Mountain Peak dosahujú výšku 2256 m.n.m.. Okrem tajuplných karibských lesov, ktoré (miestami) stále patria prírode a nie človeku je toto pohorie významné aj pre jeden z najznámejších exportných artiklov Jamajky. Je ním slávna a luxusná Jamajská káva, ktorá sa v Modrých horách pestuje až vo výškach 1500 metrov.

jamaicatoursociety.com

Jamajku, ktorú charakterizuje krištáľovo čisté more lemované koralovými útesmi a snehobielymi plážami či úsmevy na tvárach miestnych, ktorí sa nikam neponáhľajú, vám už čoskoro v najbližšom Cestovateľskom kine predstaví talentovaná tanečníčka Aron Mitu Tesfaye. Túto jedinečnú šancu by ste rozhodne nemali premeškať. 

Cestovateľské kino: Jamajka (Aron Mitu Tesfaye)

18. 4 – Bratislava, KC Dunaj (odkaz na FB udalosť)

Lístky na premietanie sú dostupné na tomto odkaze.

CK
interez.sk (Lukáš M.)
Príbehy
0
Komentovať (0)