Michal Blaško / / Kultúra
V apríli sa do Bratislavy vráti nemecko-nigérijská speváčka Nneka, ktorá v roku 2012 vypredala bratislavský Babylon.  Soulová a hiphopová umelkyňa, prirovnávaná k Lauryn Hill, Macy...

Nneka1_by_Hugues_Lawson-BodyV apríli sa do Bratislavy vráti nemecko-nigérijská speváčka Nneka, ktorá v roku 2012 vypredala bratislavský Babylon.  Soulová a hiphopová umelkyňa, prirovnávaná k Lauryn Hill, Macy Gray či Corinne Bailey-Rae, predstaví okrem staršej tvorby aj svoj nový, v poradí už štvrtý album My Fairy Tales, ktorý vychádza v polovici marca. Nneka vystúpi 15. apríla v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Nneka Slovensko dobre pozná, pred desiatimi rokmi tu táto vyštudovaná archeologička totiž trávila čas v rámci archeologických prieskumov. Speváčka má okrem najstaršej histórie naštudované aj naše najnovšie dejiny. „Prešli ste si ťažkými časmi. Neviem si vlastne ani veľmi dobre predstaviť, aké to muselo byť, žiť v takých podmienkach,“ hovorí o časoch komunizmu v rozhovore, ktorý poskytla agentúre OREPOLE.

Nneka je v hudobnom svete známa aj ako bojovníčka za ženské práva a jedna z vedúcich osobností hnutia Occupy Nigeria, ktoré bojuje proti korupcii v jej rodnej krajine. „Dlho nám hovorili, že sme len Adamovým rebrom a ničím viac. Ženy až teraz naberajú odvahu, idú do politiky, sú dokonca volené do parlamentu. Ženy by si mali viac uvedomovať svoje schopnosti a potenciál a robiť to, čo doteraz nerobili,“ hovorí Nneka.

Do súťaže o dva lístky na Nneku zaradíme každého, kto do 5. apríla správne odpovie na otázku: Ako sa volá debutový album Nneky?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Lukáš Mužla.Komentovať (0)