Michal Blaško / / Kultúra
Predvianočný piatok bude jednoznačne patriť v Bratislave vynikajúcej slovenskej hudbe, ktorá je každoročne produkovaná v uznávanom slovenskom vydavateľstve Slnko Records. Práve ono sa rozhodlo...

Predvianočný piatok bude jednoznačne patriť v Bratislave vynikajúcej slovenskej hudbe, ktorá je každoročne produkovaná v uznávanom slovenskom vydavateľstve Slnko Records. Práve ono sa rozhodlo zorganizovať už druhý ročník festivalu Slnko Spirit, na ktorom zahrajú 18. decembra v bratislavskom Nu Spirit klube Korben Dallas, Longital, Katarzia, Archívny Chlapec, Hviezda a Tu v Dome.

Koncertný program bude určite náhľadom za minulým rokom a za tým najlepším, čo sa vo vydavateľstve za posledný rok udialo.  Slnko Records v ňom vydalo dokopy osem albumov vrátane Archívneho Chlapca, Longital, Walter Schnitzelsson, Hviezdy, Jany Kirschner či Korben Dallas. Všetky aktuálne nahrávky, ale aj mnohé ďalšie budú v Nu Spirite k dispozícii v rámci Slnko butiku s cédéčkami, vinylmi a merchandisingom Slnko kapiel. V klube bude opäť aj špeciálna fotostena, súťaže a ďalší hudobný program so Slnko dídžejmi.

slnko spirit

“Všetci sme jedna kapela”, hovorí slogan jedného z najaktívnejších labelov na Slovensku. Slnko Records vydáva hudbu už štrnásť rokov. Jeho zakladatelia Shina a Daniel počas tohto obdobia pomohli veľkému počtu domácich ale aj zahraničných muzikantov a kapiel. Ako sa sami vyjadrili, na prvých dvoch stretnutiach vydavateľstva vznikli kapely Zlokot a Dobropić, ale keďže to boli iba súkromné stretnutia, poslucháči prišli o takéto historické míľniky slovenskej muziky. Preto sa rozhodli zorganizovať minifest, ktorý sa minulý rok krásne vydaril a pokračovanie nás čaká už 8. decembra.

Vyhrajte dve vstupenky na Slnko Spirit

Jeden z Vás bude mať to šťastie a vyhrá dve vstupenky na minifestival Slnko Spirit, ktorý sa uskutoční 18. decembra v bratislavskom klube Nu Spirit. Stačí ak do 13. decembra odpoviete na súťažnú otázku: Koľko albumov vyšlo v roku 2015 vo vydavateľstve Slnko Records?

Súťaž je ukončená, výhercom sa stáva Sandra Žamborová.Komentovať (0)