Michal Blaško / / Kultúra
Ateliér Babylon privíta 10. mája belgickú speváčku Selah Sue, ktorý sa jej podarilo pred tromi rokmi vypredať. Selah Sue patrí k ikonám súčasného reggae a soulu...

Aselah sueteliér Babylon privíta 10. mája belgickú speváčku Selah Sue, ktorý sa jej podarilo pred tromi rokmi vypredať.

Selah Sue patrí k ikonám súčasného reggae a soulu a k jej veľkým fanúšikom patria okrem iných Prince a Cee Lo Green. Do hudobného biznisu sa pritom dostala skôr náhodou, pôvodne ju viac bavil tanec a neskôr psychológia. Jej pesničky však zaujali fanúšikov na YouTube aj hudobných producentov natoľko, že hudobná kariéra bola zrazu neodvratná.

Selah Sue hudobne najviac formovali Lauryn Hill, M.I.A., Erykah Badu a Bob Marley. Jej veľkým vzorom bola aj nemecko-nigérijská speváčka Nneka, ktorú ste v Bratislave mohli vidieť 15. apríla. Nahrávky oboch speváčok majú veľmi podobný zvuk, a to aj preto, že za oboma stojí známy producent Farhot. „Keď sa ma manažér pýtal, s kým chcem spolupracovať na albume, okamžite som povedala Farhota. Som totiž veľkým fanúšikom Nneky,“ hovorí Selah Sue.

Bratislavský koncert Selah Sue bude mixom tvorby z oboch jej albumov. Debut s eponymným názvom Selah Sue jej vyšiel v roku 2011, druhý album je starý len niekoľko dní, volá sa Reason a vyšiel 30. marca 2015.

Do súťaže o dva lístky na Selah Sue zaradíme každého, kto do 3. mája správne odpovie na otázku: Z ktorej krajiny pochádza Selah Sue?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Jakub Králik.Komentovať (0)