Zoskupenie, ktoré je hudobným spojením mohutného kontrabasu, akustickej gitary, rezkých husličiek, rytmického cajóna a píšťaly vznikla v roku 2012, no už teraz má za sebou množstvo...

Zoskupenie, ktoré je hudobným spojením mohutného kontrabasu, akustickej gitary, rezkých husličiek, rytmického cajóna a píšťaly vznikla v roku 2012, no už teraz má za sebou množstvo odohraných koncertov. V hudbe N30 Akustiky necítiť len vplyv ďalekej Jamajky, ale aj tatranského ducha. Album Vnímaj to Svetlo vydali cez vydavateľstvo Bateliér a pokrstili ho 18. októbra v klube s rovnomenným názvom.

n3o akustika tit

Album bol nahrávaný v prešovskom štúdiu Za Kalváriou u Martina Sejka, ktorý sa postaral aj o finálny mix a master. Hostia doplnili CD o akordeón, trúbku, trombón, elektrickú gitaru, či beatbox. Vokálom zas album obohatili speváci Poky a Erik z Medial Banana.

cd n3oPri počúvaní albumu Vnímaj to Svetlo sa nudiť nebudete. Tým, ako poňali hudbu reggae akusticky, v ktorej naviac miešajú prvy slovenského folklóru, world music a ďalších príbuzných žánrov, sú na slovenskej hudobnej scéne skutočným unikátom. „Lyricky je album viac než podarený a Dominik Varchola v ňom prezentuje svoje textárske umenie a schopnosť zladiť inteligentné texty so silným odkazom s chytľavými melódiami,“ uviedol Poky z vydavateľstva Batelier, v ktorom im album Vnímaj to Svetlo vyšiel.

S nami môžete vyhrať jeden album N3O Akustika, Vnímaj to Svetlo.
Stačí ak budete zdieľať túto súťaž a do 4. decembra vyplníte kontaktný formulár:

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Adriana Džubáková.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )