Foto: Polícia SR

Muž, ktorý nechtiac vystrelil z poľovníckej zbrane, mal 48 rokov a bol bývalým policajtom.

Nedeľný večer zasiahla Slovensko tragédia. Po smutnom incidente v Čachticiach prišla o život 30-ročná mamička, po ktorej zostala len 3-ročná dcérka, informuje portál TV Noviny.

Tragédia sa udiala včera v podvečerných hodinách. Muž pri nej čistil guľovú zbraň, no tá vystrelila a o niekoľko ulíc ďalej zasiahla mladú mamičku pri umývaní riadov.

Žena mala mať podľa portálu len 30 rokov a bola učiteľkou v škôlke. Práve sa mala vrátiť späť do práce po materskej dovolenke, zostala po nej len 3-ročná dcéra.

Podľa portálu TV Noviny, muž, ktorý nechtiac vystrelil z poľovníckej zbrane, mal 48 rokov a bol bývalým policajtom. „Výstrel vyšiel zo susednej ulice, ktorá je vzdialená takmer 200 metrov. Miestni o ňom hovoria ako o dobrom mužovi,“ dodáva portál.

Ako píše TV JOJ, náboj bol v poľovníckej zbrani zaseknutý. Ženu zasiahol cez kuchynské okno popri umývaní riadu. Záchranári sa ju pokúšali oživiť, žiaľ, neúspešne.

Polícia začala trestné stíhanie

„Pravdepodobne počas manipulácie so zbraňou v byte došlo k náhodnému výstrelu. Projektil prerazil okno a následne prestrelil okno v bytovom dome vzdialenom približne 120 metrov. Projektil zasiahol 30-ročnú ženu stojacu pri kuchynskom okne do hrudníka. Utrpela zranenie, ktorému na mieste podľahla,“ informovala polícia.

Polícia zadržala osobu, ktorá mala so zbraňou manipulovať. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Nového Mesta nad Váhom začal trestné stíhanie za prečin usmrtenia.

Najnovšie články