foto: Pixabay

Chcete sa vyhnúť ľuďom? Prinášame vám zopár nápadov, ktorými sa môžete inšpirovať.

Radšej sú sami. Introverti sa vyhýbajú “masovkám”, len zriedkakedy ich nájdeme užívať si letnú pohodu festivalu. Skutoční introverti milujú samotu. Okolo seba majú pár ľudí, ktorým skutočne dôverujú, a tí ostatní sú im akosi zbytoční. No niekedy aby sa vyhli neželanej spoločnosti, musia poriadne potrápiť mozgové závity. Jedno je však isté. Vynaliezavosť im rozhodne nechýba.

Dnes vám prinášame 15+ dôkazov toho, že introverti sú skutočne vynaliezaví. A vy, introverti, spoznáte sa v týchto situáciách?


Ak potrebujem v obchode náhodou niečo zo spodnej police, v ktorej sa hrabe iný zákazník, predstieram, že potrebujem niečo z horného regálu. Dokážem čakať aj pol storočia, kým odíde. Urobím všetko preto, len aby som sa nemusela priblížiť k inému človeku.

Photo by Andrew Neel on Unsplash

Trpím sociálnou úzkosťou a niekedy je to naozaj poriadny stres. Rodičia ma pred niekoľkými rokmi poprosili, aby som dal pozor na chlapíka, ktorý nám prišiel inštalovať klimatizáciu.Vôbec som nemal chuť a sociálne schopnosti na to, aby som ich počúvol. Zatvoril som sa do šatníka s tabletom a slúchadlami. Samozrejme, že ma tam našiel. Nevedel som mu však rozumne vysvetliť, čo tam robím. Aj tak by to nepochopil. Nakoniec sa len spýtal, či tam nie sú vetracie otvory. Odsekol som, že nie, a opäť som sa zavrel do šatníka. Niekomu sa to môže zdať ako hrubosť, no pre mňa je to doslova boj o život.


Mám prácu snov. Robím len so psami, žiadny kontakt s ľuďmi. Je to hotové požehnanie.

Photo by whoislimos on Unsplash

Môj dedko minimálne 15-krát predstieral, že zomiera, a to len preto, aby ma dostal z domu. Vôbec to nezabralo.


Moja spolubývajúca dovliekla k nám do bytu asi 20 ľudí, vraj idú študovať. Viete si predstaviť ten hluk. Dostal som však vynikajúce vnuknutie. Zmenil som nastavenia internetu a tak sa museli všetci presunúť do knižnice. Bolo to najkrajších 8 hodín ticha v mojom živote.


V tejto práci som približne polroka. Neznášam všetkých, s ktorými som v kancelárii. Každý deň, keď je obedná prestávka, nasadnem do auta a preparkujem do neďalekého obchodného centra. Tam si na parkovisku vybalím obed, ktorý si nosím z domu a zjem ho sám v aute. To je pohoda! Keby som ho jedol v kancelárii, určite by mi do toho niekto kecal a to nepripustím!

Photo by chuttersnap on Unsplash

Mám veľmi ukecanú spolubývajúcu. Keď niekedy naozaj nemám chuť sa s ňou rozprávať, nasadnem do auta a jazdím po meste, až kým nezaspí. Je to oslobodzujúci pocit!


Prihlásil som sa ako dobrovoľník do krajiny, ktorej jazyk neovládam. Má to však jednu neuveriteľnú výhodu. Nemusím sa s nikým rozprávať!


Potreboval som sa zbaviť dievčaťa, s ktorým som si nemal čo povedať (vlastne, ja si nemám čo povedať s nikým). Vyzdvihol som ju z baru o 3-tej ráno. Keď zaspala, prestavil som doma všetky hodinky na 6:30 a potom som ju zobudil. Povedal som jej, že musí okamžite odísť, pretože idem do práce. Odišla. Mali ste však vidieť jej výraz, keď na hodinách na veži zistila, že je len 3:20. Prestaviť tie hodiny žiaľ nebolo v mojich možnostiach.

Photo by Fabrizio Verrecchia on Unsplash

Počas 12-hodinového letu som ani raz nešiel na toaletu. Nechcel som vyrušovať muža, ktorý sedel vedľa mňa.


Cez víkend si nastavujem telefón na režim v lietadle. Nechcem, aby ma niekto vyrušoval a nebaví ma stále si vymýšľať výhovorky, prečo nemôžem ísť do kina.


Raz nám pri dverách zazvonil podomový predajca. Okamžite sme si s manželkou ľahli na dlážku. Nakukol cez okno a videl, ako sa skrývame. Musel si myslieť, že nám šibe.

Photo by Alex Iby on Unsplash

Raz som mala naplánované dve schôdzky v ten istý čas. Zrušila som ich, pričom som sa pri oboch z nich vyhovorila, že idem na tú druhú. Skvelý nápad!


V mojej obľúbenej kaviarni si čašník zapamätal moje meno, aj objednávku. Keď som to zistila, okamžite som tam prestala chodiť.


Z kancelárie vždy odchádzam núdzovým východom. A to len preto, aby som sa nemusel ostatným pozdraviť.


Keď ma niekedy ľudia otravujú so zbytočnými rečami, niekedy som nezdvorilý. Poviem im, že nemám náladu na blbé reči.


A čo vy? Aké osvedčené triky používate na to, aby ste sa vyhli okoliu?

Pozri aj: Nechutné, bizarné no v mnohých prípadoch vysnívané. Toto je 14 najneobvyklejších zamestnaní, v akých môžete pracovať

boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať