foto: CarlosRodriggsArt

Máte prácu, ktorá vás nebaví a chceli by ste ju zmeniť? Možno nájdete nejakú inšpiráciu v týchto najzvláštnejších zamestnaniach, ktoré niektorí ľudia vykonávajú.

Na svete existuje mnoho zaujímavých pracovných pozícií, ktoré ľudia vykonávajú. Niektoré sú klasické a každý ich veľmi dobre pozná, no niektoré sú veľmi raritné, zaujímavé a nie každý o nich už počul. Toto je 14 najneobvyklejších zamestnaní, aké existujú.

Človek na objímanie

pixabay.com

Ak nemáte partnera či nejakú blízku osobu, ktorá by vás objala, pritúlila sa k vám v posteli a povedala by vám pekné slová, môžete si na to objednať človeka, ktorý to spraví veľmi rád. Možno budete prekvapení, no v zahraničí, a najmä v Amerike, existuje niekoľko desiatok spoločností, ktoré ponúkajú toto zamestnanie. Ak máte chuť zarobiť si približne 60-80 dolárov za hodinu, začnite brať objímanie ako prácu.

Golfový potápač

What’s it like being a golf ball diver? A surprising number of you have expressed interest in this nutty job. Although…

Gepostet von Golf Ball Divers am Montag, 9. Oktober 2017

Ak máte radi pobyt vonku a potápanie sa, určite ste skvelým kandidátom na post golfového potápača. Ľudia, ktorí vykonávajú túto prácu sú zodpovední za lovenie golfových loptičiek v rybníkoch či malých jazierkach, ktoré sú súčasťou golfových ihrísk. Mnohokrát sa však stáva, že tieto jazierka sú plné bahna a potápač nemá práve najlepšie podmienky.

Ochutnávač zvieracieho krmiva

maxpixel.freegreatpicture.com

Domáce zvieratá sú našimi priateľmi, a preto by sme sa mali vždy uistiť, či ich jedlo je chutné a neškodné. Práve na toto existujú ľudia, ktorí ochutnávajú zvieracie krmivo ešte predtým, ako sa vôbec objaví na pultoch v predajniach.

Skúšač postelí

pexels

Jedno z najlepších zamestnaní vôbec má asi človek, ktorý skúša postele. Títo ľudia skúšajú postele, matrace a vankúše najmä pre hotely a firmy, ktoré potrebujú poskytnúť zákazníkom kvalitný spánok. Možno znie toto zamestnanie ako práca snov, no v skutočnosti je veľmi náročná. Ak chcete túto prácu vykonávať, musíte vedieť, ako si na matrac ľahnúť, ako ho skontrolovať a podobne.

Ovoniavač vreckoviek

pixabay.com

Možno ste si všimli, že v obchodoch nájdete dva druhy vreckoviek a to tie, ktoré voňajú veľmi príjemne alebo tie, ktoré nemajú žiadnu vôňu. Nie je to náhoda, ale existuje práca ľudí, tzv. ovoniavačov vreckoviek. Zamestnanci ovoniavajú vreckovky, aby sa uistili, že nemajú žiadne nežiadúce vône.

Kontrolóri pokožky

pixabay.com

Táto práca znie veľmi zaujímavo a takisto aj je. Kontrolóri pokožky pracujú pre spoločnosti, ktoré vyrábajú produkty na starostlivosť o pleť. Oni síce výrobky nevyrábajú, no kontrolujú pleť ľudí, ktorí výrobky skúšajú a zisťujú, k akej zmene na pleti prišlo. Neskôr kontrolóri spisujú záznam, kde uvedú všetky plusy a mínusy výrobkov.

Človek, ktorý vám vystojí rad

Waiting in line = queueing

Nemáte radi dlhé rady na pošte, u doktorov či v obchodoch? Stačí, ak si nájdete človeka, ktorý sa špecializuje na čakanie a môžete si ho objednať. Profesionálny človek, ktorý vám vystojí rad, si však účtuje naozaj veľmi vysokú čiastku, a preto je asi lepšie, keď tých pár minút obetujete a počkáte si.

Skúšač toboganov

pixabay.com

Máte radi adrenalín? Možno práve pre vás je skúšanie toboganov ako práca snov. Zodpovednosť zamestnancov, ktorí skúšajú tobogany, je najmä tá, aby zistili, či je tobogan bezpečný, koľko vody potrebuje, ako rýchlo sa dostanete dolu a či je dostatočne zábavný.

Zberač hadieho jedu

DSC_3975a

Striaslo vás pri pomyslení, čo je to vôbec za prácu? Hadí jed je veľmi obľúbenou prísadou v mnohých drahších kozmetických produktoch a v rôznych lekárskych výskumoch. V dôsledku toho je každoročný dopyt po haďom jede stále vyšší a vyšší. Zberač hadieho jedu trávi celý deň tak, že odoberá jed od hadov.

Modelom môže byť každý

pixabay.com

Nemusíte vyzerať ako Miss Universe, aby ste mohli byť modelkou či modelom. Ak máte atraktívne ruky či nohy, môžete túto prácu vykonávať veľmi jednoducho. Mnoho značiek, módnych domov či firiem potrebuje fotografie, na ktorých je vidno len daný produkt a nejakú časť tela. Vďaka tejto práci si môžete veľmi slušne zarobiť.

Zberač červíkov

worms

Jednoduchá práca, ktorá si však vyžaduje to, aby ste milovali pobyt vonku. Ak niekto ide na ryby, potrebuje červíkov, na ktoré sa ryby chytia. Tie si môžu rybári kúpiť v obchodoch. Na to, aby ich však obchody mohli predávať, potrebujú niekoho, kto im červíky nazbiera. Práve vtedy prichádzajú zberači, ktorí ich hľadajú úplne všade.

Ochutnávač nebezpečného jedla

pixabay.com

Určite ste aspoň raz videli v televízií súťaž ako napríklad Faktor Strachu. V týchto programoch musia súťažiaci častokrát jesť napríklad šváby či rôzne exotické druhy hmyzu, ktorý vyzerá nechutne. Aby sa producenti programu uistili, že jedlo nie je nebezpečné či otrávené, najímajú si na to ochutnávačov, ktorí jedlo skúšajú. Sú veľmi dobre platení, pretože je táto práca veľmi nebezpečná a často riskujú svoj život.

Nahá modelka

Táto práca si vyžaduje naozaj veľkú guráž. Mnohé modelky sa musia vyzliecť nielen do spodnej bielizne, ale úplne celé, aby mohli hodiny sedieť, stáť alebo ležať v tej istej póze napríklad maliarom či fotografom.

Ovoniavač podpazušia

Lautenberg Laboratories - Postcard

Ovoniavači podpazušia pracujú pre výrobcov dezodorantov, aby zabezpečili kvalitné výrobky. Kontrola kvality prebieha tak, že ovoniavači trávia celé dni v horúcej miestnosti alebo vonku pri vysokých teplotách, kde ovoniavajú niekedy až 60 podpazuší za hodinu. Ich cieľom je určiť, či je výrobok dobrý pri rôznych podmienkach ako je napríklad teplo, potenie či zima.

Pozri aj: Problémy s prsníkmi či prebudenie počas operácie. 10+ najbizarnejších zážitkov, ktoré zažili lekári so svojimi pacientmi

brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)