Foto: Golden Goose

Celosvetovo sa čoraz viac prehlbuje priepasť medzi bohatými a chudobnými. Špičkoví dizajnéri si však za tenisky oblepené lepiacou páskou vypýtali skutočne nehoráznu sumu.

Sú medzi nami ľudia, ktorí dokážu zaplatiť celé imanie za značkové tenisky. Pretože pre nich je to symbolom statusu či istého luxusu, ktorí si môžu dovoliť. Na druhej strane však existujú milióny ľudí na celom svete, ktorí v živote nevlastnili žiadne topánky. Ak náhodou majú kúsok šťastia, „kúpia“ si ich na smetisku.

Prípadné chybičky krásy či funkčnosti sa snažia vyriešiť za pomoci lepiacej pásky. Talianska firma Golden Goose predstavila v najnovšej kolekcii topánky, ktoré zdvihli tlak mnohým ľuďom. Budia dojem, že sa nimi vysmievajú z chudoby.

Nový model tenisiek  Superstar Sneakers, ktoré sa môžu pochváliť naozaj netradičným dizajnom, si môžete kúpiť približne za 450 eur. Vyzerajú, akoby ich niekto vytiahol z kontajnera a narýchlo oblepil lepiacou páskou. Viacerí užívatelia Twitteru tvrdia, že to dizajnéri luxusnej značky Golden Goose, ktorá sa sústredí predovšetkým na vintage dizajn topánok, predsa len prestrelili.

Posmievajú sa z chudoby?

Topánky, ktoré stoja niekoľko stoviek eur, pôsobia dojmom, akoby už prežili nejedného majitelia. Sú ošúchané a vyzerajú všelijako, len nie luxusne. No predsa len zdanie klame. Môže si ich dovoliť len málokto. Tento kontroverzný model sa dostal do kolekcie jeseň/zima 2018 a  okamžite vzbudil záujem médií.

Foto: Golden Goose

Mnohí obvinili výrobcov obuvi, že sa v skutočnosti posmievajú chudobným. Aj pri týchto teniskách však platí, že koľko ľudí, toľko názorov. Druhá skupina užívateľov Twitteru vníma ich netradičný model ako geniálny počin, ktorý naopak vyzdvihuje chudobných a prejavuje im úctu. Pretože ten, kto sa chce priblížiť aspoň trochu chudobným, si môže kúpiť tieto tenisky, aby tak ukázal spolupatričnosť. Otázka však znie, či sa to nedá ukázať aj oveľa zmysluplnejším spôsobom, než nákupom predražených tenisiek.

Viacero modelov ošúchaných tenisiek

Model Superstar Sneakers  nie je však jediným modelom, ktorý pôsobí opotrebovaným dojmom. Firma v minulosti predstavila viacero a tak každý si môže prísť na svoje. Tu sú niektoré z nich.

Ako po staršej sestre

Ďalší kontroverzný model

Podporili by ste myšlienku tejto kampane? Alebo ju vnímate ako provokáciu? Každopádne ak chcela spoločnosť zaujať, zjavne sa jej to podarilo.

independent.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy