uk.news.yahoo.com

Matej Mensatoris / / Série
Najzaujímavejšie informácie zo sveta zvierat, z najrôznejších krajín, prírody, vesmíru. Veci, ktoré ste nevedeli o zdraví, jedle, správaní a o mnohých ďalších témach. To všetko sa vám v našich faktoch pokúšame priniesť každý deň. O čom to bude dnes?

Svet je preplnený informáciami o všetkom, čo naša rozmanitá planéta ponúka. Je toho toľko, čo nevieme, o čom sme ešte nepočuli… My sa vám pokúsime pravidelne prinášať tie najväčšie zaujímavosti a fakty na rôzne témy, aby ste mohli nepretržite spoznávať všetko okolo vás. Ste zvedaví, o čom to bude tentokrát? Dnes sme pre vás pripravili 10 strašidelných miest nachádzajúcich sa po celom svete, ktoré, ak máte dostatok odvahy, rozhodne stojí za to navštíviť.

Starý židovský cintorín, Praha Česká republika

heautodidactintheattic.com
theautodidactintheattic.com

Toto miesto, ktoré ste možno viacerí z vás už navštívili, láka turistov z celého sveta. Pohreby sa tu konali takmer štyri storočia a to od roku 1439 do roku 1787. Na tomto, nie veľkom pozemku je pochovaných vyše 100 tisíc ľudí a môžete tu nájsť až 12 tisíc náhrobkov. Preplnenosť tohto pietneho miesta sa riešila navezením vrstiev zeme, a tak sa mohlo pochovávať ďalej.

atis-en.cz
atis-en.cz

Na niektorých miestach sa tak údajne nachádza až 12 vrstiev hrobov na sebe. Ako plynul čas a zem „usadala“, začali sa objavovať aj staré, už zasypané náhrobné kamene. Výsledkom toho je impozantný cintorín, ktorý však môže pôsobiť aj poriadne desivo.

Ostrov bábik, Mexiko

thisismyhorror.wordpress.com
thisismyhorror.wordpress.com

Tento podivný ostrov v Mexiku je doslova obvešaný zbierkou desivých detských bábik. V roku 1950 začal samotár Julián Santana Barrera zbierať vyhodené bábiky z odpadkových košov a rozvešal ich po stromoch na ostrove, južne od Mexiko City. Jeho cieľom bolo tak uctiť si pamiatku všetkých dievčat, ktoré sa tragicky utopili na okolí. Sám Barera zomrel v roku 2001 keď sa na ostrove utopil. Dodnes sa na ostrove nachádza asi 1000 bábik.

Ostrov Hashima, Japonsko

simotron.wordpress.com
simotron.wordpress.com

Na tomto ostrove sa nachádzala veľká baňa, ktorá bola založená v roku 1887. Toto miesto bolo dlho považované za najhustejšie obývané miesto na Zemi. V roku 1959 tu žilo 5300 ľudí, no pobrežie ostrova je dlhé iba kilometer.

missosology.info
missosology.info

Nakoniec, keď ťažba uhlia prestala byť zisková, baňa bola uzavretá a ľudia tu už nemali dôvod ostať. Toto miesto sa tak pripojilo k mnohým iným, ktoré pokojne môžeme nazvať „mestom duchov“.

Kaplnka kostí, Portugalsko

flickr.com
flickr.com

Táto kaplnka bola postavená v 16. storočí františkánskym mníchom. Kaplnka síce nie je veľmi veľká, ale obsahuje až 5000 kostier mníchov.

flickr.com
flickr.com

Na streche kaplnky sa nachádza nápis: „Melior est die mortis die nativitatis“, čo môžeme preložiť ako „Lepší je deň smrti, ako deň narodenia“. Skutočne strašidelné.

Les samovrahov, Japonsko

 tofugu.com
tofugu.com

Les samovrahov je neoficiálny názov pre les Aokigahara, ktorý sa nachádza na japonskom ostrove Honšú. Toto miesto je známe tým, že tu chodia mnohí Japonci ukončiť svoj život. Les je tiež spájaný s japonskom mytológiou a má byť príbytkom rôznych démonov a duchov. Les Akokighara je tak druhým miestom na svete, kde sa odohrá najviac samovrážd. Smutné prvenstvo drží Golden Gate Bridge v San Franciscu. V lese sa nachádza mnoho oznamov, ktoré presviedčajú potenciálnych samovrahov, že je aj iná cesta z ich životnej situácie ako tá, pre ktorú sa rozhodli.

Opustená psychiatrická klinika, Parma, Taliansko

 arrestedmotion.com
arrestedmotion.com

Budova, v ktorej kedysi sídlila psychiatria, je už sama o sebe desivá. Keď sa ale svojimi maľbami v nej realizoval brazílsky umelec Herbert Baglione, tak toto miesto pôsobí ešte strašidelnejšie. Asi nikto by sa v budove nechcel ocitnúť v noci, sám a s len chabým svetlom.

Kostol svätého Juraja, Česká republika

uk.news.yahoo.com
uk.news.yahoo.com

Schátraný kostolík v českej obci Luková bol opustený už v roku 1968 po tom, ako sa zrútila časť strechy počas smútočného obradu.

uk.news.yahoo.com
uk.news.yahoo.com

Umelec Jakub Hadrava v nej umiestnil inštaláciu desivých sôch, ktorá len podčiarkuje mystickú a strašidelnú atmosféru.

Parížske katakomby, Francúzsko

monicadonovan.com
monicadonovan.com

Parížske podzemie je desivejšie ako sa môže na prvý pohľad javiť. Pod nohami Parížanov sa nachádza rozsiahla sieť tunelov, ktorých dĺžka je uvádzaná podľa rôznych zdrojov medzi 187 až 300 kilometrov.

nowyouknowthis.com
nowyouknowthis.com

Podľa odhadov sa v týchto podzemných chodbách nachádzajú pozostatky asi 6 miliónov ľudí.

Trh Akodessewa, Togo

slate.com
slate.com

Tento trh magických a čarodejníckych predmetov a bylín sa nachádza priamo v centre hlavného mesta štátu Togo, v Lomé. Mnohí obyvatelia Toga veria na čarodejníctvo, a tak si tu zaobstarávajú skutočne bizarné predmety.

slate.com
slate.com

Sortiment na trhu Akodessewa je poriadne exotický. Nie je žiadny problém kúpiť si lebku vola, sušené hlavy opíc, ale aj byvolov, leopardov a ďalších zvierat.

Morový ostrov, Taliansko

povegliafoundation.com
povegliafoundation.com

Ostrov Poveglia je jedným z najznámejších ostrov nachádzajúcich sa pri Benátkach. Sem boli odsúvaní ľudia nakazení morom. Predpokladá sa, že svoj koniec našlo na ostrove až 160 tisíc ľudí. Do temnej histórie sa toto miesto zapísalo tiež psychiatrickou klinikou, kde boli na pacientoch údajne vykonávané hrozivé experimenty s cieľom napraviť ich duševné zdravie. Z tohto dôvodu mnohí ľudia považujú tento ostrov za jedno z najdesivejších miest na planéte.

Pozri aj: Tento fotograf vyhľadáva záhadné opustené miesta, a zachytáva v nich svoje desivé pocity po smrti svojho otca

interez.sk (mmm), brightside.me
0
Komentovať (0)